fot. kadr z klipu "Rodeo"

Raper Bonus RPK został skazany na podstawie pomówienia – na karę 5,5 roku pozbawienia wolności i zapłatę grzywny w wysokości 500000zł za rzekomy handel narkotykami.

Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok. Artyście pozostało już tylko odwołanie się do Sądu Najwyższego. Jego wyrok będzie w tej sprawie decydujący. Bonusa RPK wspiera sam Rzecznik Praw Obywatelskich i rzesza znajomych oraz fanów, reprezentujących akcję społeczną: #muremzabonusem.

W ostatnich dniach ukazało się w Internecie nagranie z programu „Kryminalnej Polski” – „PRZESŁUCHANIE”, gdzie raper odnosi się do swojej obecnej sytuacji.

Jak oznajmił Bonus RPK: „Tak naprawdę, to sam nie wiem, co dalej… bo nie powiem – troszeczkę zaskoczyło mnie to…„. Następnie dodał również, że nie stać go na to, aby od razu zapłacić całą sumę grzywny: „Ogólnie jestem w szoku cały czas, bo nie dociera do mnie to, że po prostu apelacja była bez żadnych możliwości obrony„. Nie zostały podczas apelacji uwzględnione żadne dodatkowe wnioski, które złożyli adwokaci oskarżonego.

Ciężko w ogóle się wybronić z pomówienia w tym kraju!” – stwierdził już na samym początku swojej rozmowy.

Pomimo swojej ciężkiej prawnie sytuacji, Bonus RPK nadal ma nadzieję i chęci do obrony własnej: „Oczywiście mam rękę na pulsie i będę się odwoływał, no bo nie chcę dać się po prostu zniszczyć„.

Resztę wypowiedzi artysty znajdziecie w poniższym materiale: