fot. @bonsipit

W najbliższy weekend (26.10 w sobotę) w Warszawie odbędzie się premierowy koncert duetu BonSoul, będący częścią jesiennej trasy koncertowej, promującej płytę „ReStart”.

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkowy KONKURS! Do rozdania mamy podwójną wejściówkę. Co musisz zrobić?

Napisać w komentarzu na stronie rapnews.pl (w komentarzu), jaki jest Twój ulubiony utwór z albumu „ReStart” i dlaczego? Spośród wszystkich odpowiedzi wybierzemy najbardziej kreatywną. Konkurs trwa do 25.10.2019r. do godzin wieczornych.


 

 

Wyjątkowość tej płyty polega nie tylko na tym, że to pierwszy krążek duetu wydany w Asfalcie po kilku latach działalności w undergroundzie. Tym razem Soulpete (producent) i Bonson (raper) po raz pierwszy razem – „back to back” – pracowali nad materiałem w studio. Wyjątkowy też jest dobór gości, niewidzianych wcześniej na nagraniach projektu, w tym obecność wokalistów i wokalistek oraz tak zwanych „żywych” instrumentów. Muzycznie na płycie można wyodrębnić trzy przechodzące w siebie motywy: funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwinięcie i nostalgiczne zakończenie. Całość spina DJ Te. Tymczasem tak o prawdziwym (jak widać) „Restarcie” mówi gospodarz mikrofonu: „Rok bez nowej płyty BonSoul to rok, któremu czegoś by brakowało. Ta płyta to nowy początek, nowe wyzwania, nowe pomysły.”

Skład grupy BonSoul tworzą dwie postacie: Bonson – o którym słyszał każdy słuchacz choć minimalnie orientujący się w polskim rapie – oraz Soulpete, czyli jeden z najbardziej aktywnych hip-hopowych producentów w Polsce. Wspólnie nagrali do tej pory cztery bardzo dobrze przyjęte przez fanów płyty. Pierwsze dwie – “Lepiej się witać” i “Lepiej nie wnikać” – to aktualnie rarytasy dla kolekcjonerów. Całe nakłady rozeszły się już w przedsprzedaży prowadzonej bezpośrednio przez samych zainteresowanych.

Autorem okładki jest Pewee3000. Płytę można zamawiać na stronie: asfaltshop.pl.

TRACKLISTA
1. O, jak pięknie!
2. Tam mnie spotkasz ft. Bownik
3. Małpi Gaj ft. Holak, Ras, Jan-Rapowanie
4. Gniazdka
5. Bombki
6. Światłowstręt ft. Avi
7. Czarny PR ft. Włodi, Słoń
8. Krwawy sport ft. O.S.T.R.
9. Trucizna ft. Roma
10. Jeszcze wczoraj
11. Dobranocka ft. Sara Korodowska
12. Koniec
13. Outro