fot. @siemabonson

Jak było zapowiadane, tak się stało… Duet Bonson x Soulpete, działający pod szyldem „BonSoul”, wystartował dziś z przedsprzedażą kolejnego wspólnego projektu „Restart”, który tym razem ukaże się nakładem wytwórni Asfalt Records.

Oprócz rozpoczęcia się sprzedaży preorderów, wypuścili oni singiel „Małpi gaj”, otwierający promocję nadchodzącego wydawnictwa. Gościnnie do numeru zostało zaproszonych trzech artystów: Ras z zespołu Rasmentalism, młody reprezentant SBM LabelJan-Rapowanie i słynący z unikatowego stylu – Holak.

Wyjątkowość tej płyty polega nie tylko na tym, że to pierwszy krążek duetu wydany w Asfalcie po kilku latach działalności w undergroundzie. Tym razem Soulpete (producent) i Bonson (raper) po raz pierwszy razem – „back to back” – pracowali nad materiałem w studio. Wyjątkowy też jest dobór gości, niewidzianych wcześniej na nagraniach projektu, w tym obecność wokalistów i wokalistek oraz tak zwanych „żywych” instrumentów. Muzycznie na płycie można wyodrębnić trzy przechodzące w siebie motywy: funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwinięcie i nostalgiczne zakończenie. Całość spina DJ Te. Tymczasem tak o prawdziwym (jak widać) „Restarcie” mówi gospodarz mikrofonu: „Rok bez nowej płyty BonSoul to rok, któremu czegoś by brakowało. Ta płyta to nowy początek, nowe wyzwania, nowe pomysły.”

Do każdej płyty zamówionej przed premierą w AsfaltShop dodajemy specjalną podkłądkę pod kufel. Wersja limitowana zawiera dodatkowe dwa utwory.

Skład grupy BonSoul tworzą dwie postacie: Bonson – o którym słyszał każdy słuchacz choć minimalnie orientujący się w polskim rapie – oraz Soulpete, czyli jeden z najbardziej aktywnych hip-hopowych producentów w Polsce. Wspólnie nagrali do tej pory cztery bardzo dobrze przyjęte przez fanów płyty. Pierwsze dwie – “Lepiej się witać” i “Lepiej nie wnikać” – to aktualnie rarytasy dla kolekcjonerów. Całe nakłady rozeszły się już w przedsprzedaży prowadzonej bezpośrednio przez samych zainteresowanych.

Autorem okładki jest Pewee3000.