fot. @siemabonson

Kilka dni temu na sklepowe półki trafił kolejny wspólny projekt Bonsona i Soulpete, zatytułowany „ReStart”, który po raz pierwszy został wydany nakładem wytwórni Asfalt Records. Jego promocja jednak jeszcze się nie kończy, a wręcz przeciwnie.

Duet działający pod szyldem BonSoul, 27 września wyruszy w jesienną trasę koncertową, obejmującą 13 miast.

 1. 27.09 – Żagań
 2. 28.09 – Gubin
 3. 05.10 – Poznań
 4. 11.10 – Wrocław
 5. 25.10 – Toruń
 6. 26.10 – Warszawa
 7. 31.10 – Kielce
 8. 01.11 – Radom
 9. 02.11 – Łódź
 10. 16.11 – Gdańsk
 11. 23.11 – Szczecin
 12. 29.11 – Lublin
 13. 06.12 – Kraków

View this post on Instagram

👨‍🎤🎸

A post shared by BonSoul (Bonson x Soulpete) (@toznowubonsoul) on

Wyjątkowość tej płyty polega nie tylko na tym, że to pierwszy krążek duetu wydany w Asfalcie po kilku latach działalności w undergroundzie. Tym razem Soulpete (producent) i Bonson (raper) po raz pierwszy razem – „back to back” – pracowali nad materiałem w studio. Wyjątkowy też jest dobór gości, niewidzianych wcześniej na nagraniach projektu, w tym obecność wokalistów i wokalistek oraz tak zwanych „żywych” instrumentów. Muzycznie na płycie można wyodrębnić trzy przechodzące w siebie motywy: funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwinięcie i nostalgiczne zakończenie. Całość spina DJ Te. Tymczasem tak o prawdziwym (jak widać) „Restarcie” mówi gospodarz mikrofonu: „Rok bez nowej płyty BonSoul to rok, któremu czegoś by brakowało. Ta płyta to nowy początek, nowe wyzwania, nowe pomysły.”

Skład grupy BonSoul tworzą dwie postacie: Bonson – o którym słyszał każdy słuchacz choć minimalnie orientujący się w polskim rapie – oraz Soulpete, czyli jeden z najbardziej aktywnych hip-hopowych producentów w Polsce. Wspólnie nagrali do tej pory cztery bardzo dobrze przyjęte przez fanów płyty. Pierwsze dwie – “Lepiej się witać” i “Lepiej nie wnikać” – to aktualnie rarytasy dla kolekcjonerów. Całe nakłady rozeszły się już w przedsprzedaży prowadzonej bezpośrednio przez samych zainteresowanych.

Autorem okładki jest Pewee3000. Płytę można zamawiać na stronie: asfaltshop.pl.