fot. "Bodied"

Pod koniec ubiegłego roku odbyła się oficjalna premiera najnowszego filmu „Bodied”, który został wyreżyserowany przez Josepha Kahna, natomiast produkcją zajął się… Eminem! Film zebrał już sporo pochlebnych recenzji. Może pochwalić się już, m.in. Nagrodą Publiczności jako „Najlepszy film” w sekcji „Szaleństwo Północy” („Midnight Madness”) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Bodied” to opowieść o zdolnym studencie, który z powodzeniem pisze pracę magisterską na temat języka używanego w tzw. „Battle-Rapie”. Tym samym wzbudza oburzenie, gdy rywalizacja w tejże formule staje się jego obsesją.

Słowo „bodied” oznacza „zabicie kogoś”. Wywodzi się ono od słowa typowego dla terminologii battle rapu: „BODY BAG” – co w języku angielskim – dosłownie – oznacza „worek na zwłoki”. Skrócona forma to „body”, czyli po angielsku „ciało”. „BODY BAG” – jest to metaforyczne zabicie przeciwnika (umieszczenie go w plastikowym worku na ciało).

Jeden z najbardziej uznawanych i rozpoznawalnych „body bagów” to walka Loaded Lux VS Calicoe, która jest dostępna na kanale YouTube: www.youtube.com/c/massivewp.

Film miał swoją premierę jedynie w amerykańskich kinach oraz na platformie YouTube Premium niedostępnej w Polsce.

Warto także wspomnieć, że niebawem startuje polska edycja „Rap Battle Acapella”, czyli RAP NOKAUT. Ta forma od 10 lat jest popularna w Stanach Zjednoczonych, we Francji, czy w Rosji. Teraz pojawi się również w naszym kraju, pod nazwą: RAP NOKAUT. Jeżeli chcesz stworzyć historię polskiej edycji, prześlij swoje zgłoszenie na kontakt@rapnokaut.com i bądź jednym z 10. pierwszych uczestników. Zasady i historię znajdziecie na stronie rapnokaut.comGłównym patronem Rap Nokautu jest WOJTEK, mistrz Francji „Rap Contenders”, który… ma polskie korzenie. Już wkrótce przedstawi 1. edycję polskich bitew.

Film „Bodied” z polskimi napisami można obejrzeć na takich stronach, jak: fili.cc, cda.plopenload.co, streamcherry.com.