mat. pras.

Ponad ośmiominutowe one shot video powstało do utworu, który poznański raper napisał podczas kwietniowego lockdownu. Jest to jednocześnie ostatni w kolejności numer na zaprezentowanej niedawno trackliście albumu „Redrum”.

Pierwotnie, klip do „Wojny Totalnej” miał być drugim bądź trzecim singlem z płyty, jednak jak mówi sam Słoń: „ze względu na panujący obecnie syf w naszym kraju podjąłem decyzję, że to poleci na pierwszy ogień„. Na swoich mediach społecznościowych pisze:

  • chciałem z siebie wyrzygać wszystkie emocje związane zarówno z napięciami społecznymi, jak i zwykły ludzki stres, a 2020 jaki jest wszyscy widzą. Poza polityką i tematem zarażeń, które ciągną za sobą problemy ekonomiczne wszyscy się na co dzień pier* się z własnymi problemami, tak więc wyplułem z siebie ponad 8 min treści, a klip skręcony jest jednym prostym ujęciem bez laserów i wodotrysków (na tego typu klipy do płyty przyjdzie czas później). Uważam, że moment, w którym kraj, w którym się urodziłem, mieszkam, płacę podatki, kraj z którego pochodzi całe znane mi drzewo genealogiczne mojej rodziny skręca w jakimś pojeb*, zamordycznym kierunku jest najlepszy, żeby wyrazić swoje zdanie. Mówiąc szczerze nie jest to utwór stricte o polityce – jest ona kręgosłupem utworu, natomiast porusza znacznie więcej problemów i rzeczy, które mnie wkurw*.

Premiera kolejnych singli z płyty już wkrótce. „Redrum” ukaże się już 11 grudnia. Preorder jest dostępny w sklepie VULGARUS.pl.

Czwarty album solowy oraz następca wydanego w 2018 roku „Mutylatora” ukaże się 11 grudnia 2020 roku.

Najnowszy materiał poznańskiego rapera, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – na płycie nie pojawiają się żadni dodatkowi goście (wyjątkiem są scratche DJ Flipa w dwóch numerach). W powstanie albumu zaangażowani byli Brainfreezer (udźwiękowienie, skity, realizacja wokali) oraz Kamil „Rasta” Baszak ze studia RAStool (realizacja wokali). Masteringiem zajął się Bartosz Napieralski (StudioC2/San Antonio Records) z którym Słoń wielokrotnie współpracował w przeszłości.

Tracklista:
01. Kosmiczne Przygody Generała Syfilisa
02. Czerwony Rum (scratch DJ Flip)
03. Wylinka
04. Amore Amore
05. Władza Absolutna
06. Clint Eastwood
07. Szepty, Krzyki
08. Konnichiwa (scratch DJ Flip)
09. Najgorszy Przyjaciel Człowieka
10. X
11. Na Celowniku
12. Złoń
13. Megatron
14. Głębiej
15. Wojna Totalna

Za projekt graficzny zdobiący front albumu odpowiedzialni są: grafik ukrywający się pod pseudonimem Slash97 oraz fotograf Adam Wilkoszarski. Grill wykonała Pracownia Złotnicza Andrzeja Wojciechowskiego przy współpracy z Michałem Kornoszem oraz wcześniej wspomnianym grafikiem.

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie, też jeb… pis, ale mam nadzieję, że my Polacy az tak krótkiej pamięci nie mamy i nie będziemy głosować znowu na PO. Jebać POPIS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here