fot. @hempgruofficial

9 listopada miała miejsce premiera najnowszego projektu Hemp Gru, pt. “ETER”. Tuż po tym wydarzeniu Bilon, Wilku i Szwed SWD odwiedzili redakcję cgm.pl. Oprócz pytań dotyczących nowej płyty nie zabrakło również kwestii dotyczących kondycji i problemów obecnej sceny Hip-Hop.

Do bardzo ciekawego wniosku doszedł Bilon, który stwierdził, że kulturę Hip-Hop przejęły korporacje: – Dziś mówią, że to jest Pop. Jest to wpływ “korpo”, który tak naprawdę przejął kulturę. A zaczynało się to od ucieczki od popu, od tego co popularne. My byliśmy w niszy i robiliśmy to, co wcale nie było popularne, co wcale nie było modne. To był nasz azyl, nasza ucieczka z getta mentalnego i tak naprawdę fizycznego. (…) Nowa fala bardziej jara się złem. To wszystko idzie pod konsumpcję. My byliśmy z drugiej strony, my walczyliśmy z systemem.

Tę opinię potwierdza również Wilku: – Uciekaliśmy znikąd do czegoś, a dziś jest droga w drugą stronę – ci ludzie idą z czegoś donikąd. Mają coś, mają podstawy, niektórzy są z dobrych domów, mają dobre wykształcenie, a po prostu ich poziom intelektualny spada.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ