fot. źródło: @matekmvp

Już 12. października na sklepowych półkach pojawi się długo oczekiwany, pierwszy producencki album Matka, pt. „Płyta Matka”. Wydawnictwo to ukaże się nakładem wytwórni StoproRap (Stoprocent). Nie zabraknie na nim czołowych i znanych artystów polskiej rap sceny. Wśród nich są, m.in.: Bonson, Pih, Sobota, VNM, czy skład PMM.

W ich gronie miał znaleźć się również Białas, którego jednak nie usłyszymy na tym projekcie. Dlaczego? To wyjaśnia nam Matek w rozmowie z „WuDoo 92fm” dla Radia Szczecin: – Białasa kojarzę z czasów, jak jeździł do Szwecji – to my się znamy od tak dawna. Miał takie okresy, kiedy często pojawiał się w Szczecinie. – rozpoczyna wypowiedź. – To była jedna z pierwszych osób, do których dzwoniłem. Rozmawialiśmy o tym już lata temu, ponieważ dawno zapowiedziałem ten materiał, a tak naprawdę niedawno się za niego wziąłem. Nie mam jakiegoś żalu, wiem, że jest zapracowany. To jest raper, który wykonuje tytaniczną robotę. Nie wiem, czy mógłbym kogoś z nim porównać – wyjaśnia Matek, który dodaje, że nie gniewa się na reprezentanta SB Maffiji. Producent jednocześnie ma nadzieję, że przy okazji kolejnych projektów, Białas da się namówić na współpracę.

O albumie „Płyta Matka”

Na wydawnictwo „Płyta Matka” w wersji limitowanej składają się dwie płyty z udziałem gości, jedna płyta z instrumentalami oraz dodatkowy krążek z remixami znanych utworów, między innymi: Białasa, Bonsona, Kaz Bałagane, Quebonafide czy Soboty. Edycja limitowana zawiera dodatkowo autograf Matka.

Na płycie usłyszymy zróżnicowane produkcje od newschool’u po oldschool z klasycznymi bębnami z lat 90-tych. Jednak charakterystyczny styl Matka sprawnie spaja krążek w sposób dobrze znany wszystkim jego słuchaczom. Na dwóch krążkach wydawnictwa znajdą się tacy goście, jak: Bartas, Błaszczu, Bonson, Cira, Cywinsky, Delekta, Eripe, Flint, Flojd, Gierba, Głowa PMM, Hukos, Hyziu, KPSN, Łuszy, Major SPZ, Maxim, Mroku, Penx, Planet ANM, PIH i Meksyk (Co Zrobisz Jak Nic Nie Zrobisz), Rover, Smoku, Sobota, TMK aka Piekielny, Tymi Tyms, VNM, Wężu PMM, Zelo, Zygson, skład TROYA. W projekcie znalazł się też utwór zmarłego już Orzeu’a. Mix/Master albumu wyszedł spod ręki DJ Flip’a, którego skrecze również usłyszymy w projekcie. Gościnnie w dwóch numerach pojawił się dodatkowo Dj Twister.