fot. mat. pras. SB Maffija

Drugi wspólny album duetu Białas & Lanek ujrzał światło dzienne 26 września 2018 roku. Teraz materiał – “HYPER2000” – w całości można sprawdzić również na YouTube.

Następca “POLONu” okazał się albumem dojrzalszym, bardziej osobistym i poważniejszym. SB Maffija udostępniała kolejne odsłuchy kawałków, aż do dzisiaj, kiedy na kanał trafił ostatni z nich – “Upadły demon”. Teraz, niemal dwa miesiące po premierze, kiedy emocje opadły, można sprawdzić album jeszcze raz.

Wcześniej na w całości trafił również dołączany do preorderów HYPERa – mixtape “In Hajs We Trust 2” |sprawdź!|, utrzymany w skrajnie odmiennej stylistyce.

Białas & Lanek szykują się teraz do kolejnych koncertów HYPER TOUR: 10.11 w Bydgoszczy, 23.11 w Katowicach, 30.11 w Warszawie i 7.12 w Sopocie.

“HYPER2000” to suma emocji i przeżyć naszej ery, ery roku 2000. Nasz ślad w czasoprzestrzeni” – mówi autor całości muzyki i producent wykonawczy – Lanek. Na najbardziej dopracowanych podkładach w dorobku krakowskiego producenta, Białas postanowił w swoim stylu skomentować współczesność, którą w coraz większym stopniu kreują “millenialsi”. W dosadny, chwilami bardzo gorzki sposób, ale zarazem tak by nie utracić nic z przebojowości definiującej “HYPER2000”. Z tarcia pomiędzy płytami tektonicznymi dwóch młodszych pokoleń Polaków powstało brzmienie, które wykreowała charakter nowej płyty Białasa i Lanka podkreślony oprawą wizualną stanowiącą integralną część projektu.

Złożony z 12 kawałków album (z bonusowymi kawałkami w wersji Deluxe) to wynik bardzo rygorystycznej selekcji, po której na albumie zostały jedynie najważniejsze numery z wszystkich sesji. Dbałość o detal, ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki i niemal chorobliwa ambicja zaowocowały dojrzałym materiałem, który nie stracił zarazem szczeniackiej zajawki i energii. Celem było wysokie repeat value i wrażenie, że na płycie wszystko znajduje się na swoim miejscu.

“HYPER2000” to spójna całość łącząca w sobie skrajności. Znajdziemy tutaj zarówno pełne punchline’ów bangery z ulicznym sznytem jak i poruszające kawałki z refrenami od których ciężko się uwolnić. Białas wrócił do bardzo osobistych tekstów, które zawstydzają swoją szczerością i pozwalają łatwo utożsamić się nie tylko ludziom o podobnych doświadczeniach. Niejedną linijkę można boleśnie poczuć na własnej skórze.

TRACKLISTA:
01. Cyka Blyat
02. Przestań się bać
03. Polack
04. Milion długu
05. Prawdziwy Trap
06. Blizny na rękach
07. Unplugged
08. Karmamachanam
09. Kochaj nas i żegnaj
10. Lustra
11. Tlen
12. Upadły demon
+ DELUXE BONUS TRACKS

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ