Bestsellery Empiku: PRO8L3M, Oki i kto jeszcze?

Środowisko hip-hopowe i tym razem zostało licznie nagrodzone.

- Advertisement -

fot. Piotr Kaczor

Wieczorem 9 lutego, zgodnie z planem, odbyła się gala Bestsellerów Empiku. W trakcie eventu poznaliśmy zwycięzców plebiscytu odbywającego się w trakcie 2020 roku. Wśród zwycięzców znaleźli się artyści ze środowiska hip-hopowego.

W kategorii hip-hop zwycięstwo odniósł PRO8L3M. Artyści odebrali nagrodę za Art Brut 2, kontynuację kultowego krążka. Oskar i Steez zwyciężył w tej kategorii z Matą, Quebonafide, Paluchem oraz O.S.T.R-ym. Co więcej, duet wykonał na żywo dwa utwory: Molly oraz W domach z betonu. W trakcie drugiego utworu na scenie pojawiła się Martyna Jakubowicz, by zaśpiewać refren.

SPRAWDŹ TO: Producencka płyta Magiery. Znamy 2 kolejnych gości!

Muzycznym odkryciem roku wybrany został Oki. Rywalizował o to miano z Coalsami, Rosalie., Baasch oraz zespołem Błoto/EABS. Odbierając statuetkę, Oki pozdrowił wytwórnię 2020.

W kategorii streaming konkurowały numery najchętniej odsłuchiwane w sieci. Zwycięską statuetkę odebrała Daria Zawiałow za utwór „Bubbletea”, przekazując widzom gali pozdrowienia od Kuby Grabowskiego. Poza Quebonafide nominacje w tej kategorii otrzymało również „Polskie Tango” Taco Hemingwaya, dwa utwory sanah oraz numer zespołu Męskie Granie Orkiestra, „Świt”.

Ostatnie wyróżnienie przyznane środowisku hip-hopowemu trafiło w ręce Solara. Otrzymał nagrodę w kategorii „Wydarzenie Roku 2020” rzecz jasna za inaugurację akcji #hot16challenge2, w ramach której powstało ponad 1400 utworów i zebrane zostały 4 miliony złotych dla polskiej służby zdrowia. Chapeau bas i gratulacje!

- Advertisement -

Najnowsze newsy

Kizo vs Popek – wiemy, na kogo stawia Filipek! Zaskoczenie?

W marcu dojdzie do starcia dwóch raperów o wadze ciężkiej, czyli Kizo vs Popek,...

Kali: 'Niestety, cierpicie wy, cierpimy my' [VIDEO]

Raz z górki, raz pod górkę - tak można określić ostatnie wydarzenia, które dzieją...

10 mln na dwóch klipach. Jest Qry, jest impreza! „Bawię tańczę śpiewam” [VIDEO]

Qry ostatnio jest w centrum uwagi. Jego dwa ostatnie klipy, czyli: "Mały ale wariat"...

Dziarma kusząco i ostro: 'Nie będę jak każda z Was'. Co kryje 'Czarny bez'? [KLIP]

Dziarma po EP'ce "V", wypuszczonej pod koniec 2019 roku, prezentuje pierwszą odsłonę kolejnego materiału....