fot. @ciociaewaaa_foto

Bedoes od czasu do czasu porusza różne kwestie społeczne, wypowiadając swoje zdanie na konkretny temat. Tym razem podzielił się spostrzeżeniem o dorastaniu w czasach szkolnych.

  • Jeśli podejrzewasz, że ktoś może źle się czuć w szkole z jakiegokolwiek powodu = spytaj go, porozmawiaj z nim bez względu na to, czy się znacie, czy nie. W szkole wszyscy powinniśmy się wspierać, reagować na przemoc, rozwiązywać wspólnie konflikty i pomagać sobie. Szkoła dla nikogo nie powinna być lekcją przetrwania tylko miejscem, w których uczysz się nowych rzeczy i rozwijasz. Nie mówię, że ja nigdy się nie biłem w szkole, bo w głowie w tym wieku dzieją się różne rzeczy i przychodzą tam najróżniejsze głupoty, ale teraz z perspektywy czasu mogę Wam powiedzieć, że świat jest wystarczająco poje*. I nie musicie wrogów szukać w szkole, wśród siebie, a zamiast tego nauczcie się szanować siebie nawzajem i współpracować, bo kultura osobista, szacunek do drugiego człowieka i lojalność, to rzeczy, które przydadzą się w życiu bardziej niż to, kto wypali więcej papierosów. Gadam trochę jak starzec, a mam 22 lata – po prostu staram się coś zmienić na lepsze. Jeśli jesteś moim słuchaczem, wspierasz mnie – wspieraj też wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Nawet mały gest może komuś poprawić nastrój na dzień, albo przywrócić wiarę w życie. Możemy dużo zmienić. To nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie i będziemy działać. Zobaczcie, ilu nas jest na tym profilu. Ludzie mówią, że nie można zmienić świata, ale my możemy zmienić świat, który nas otacza i sprawić, że będziemy żyli w społeczeństwie, które się szanuje i wspiera. Szacunek i wsparcie, to nigdy nie były oznaki słabości, za to znęcanie się nad słabszymi już tak. Ale w takiej sytuacji zarówno ofiara, jak i znęcający się – potrzebują pomocy i wyjaśnień. Nie bądźcie obojętni, damy radę! – przekazał na Instagramie.
  • W skrócie: ogarnijcie pizd*, szkolne kłótnie nie mają żadnego znaczenia. Wystarczająco jest zagrożeń i skur*ństwa na świecie. Żadna szkolna kłótnia, która trwa kilkanaście lat nie ma żadnego znaczenia. Za to szkolna przyjaźń, która trwa kilkanaście lat może trwać całe życie. Skupmy się na rzeczach ważnych. Dzięki. – dodał.

Popieracie apel Bediego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ