fot. @nghtlou

Bedoes niedawno rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. Artysta uruchomił wytwórnię pod nazwą „2115 GANG”, która ma otworzyć mu nowe możliwości działania w muzycznym biznesie.

  • Żyję ostatnio z dnia na dzień, cały czas pracuję, tworzę nową muzykę, sam powstrzymuję siebie przed tym, żeby Wam jeszcze niczego nie pokazywać. Zakładam wytwórnię 2115 GANG i tym samym wydam w nim płytę mojego przyjaciela (!!!) później kolejnego przyjaciela (!!!) a w przyszłości możliwe, że któregoś z Was. Dwudziestego siódmego kwietnia gramy koncert na Warszawskim Torwarze i rozpoczynamy kolejny etap, awansujemy. To jest pojebane. Kocham to kurwa! – przekazał na Facebooku.

Kto będzie reprezentował wytwórnię?

Bedoes ma w planach rozwinąć „2115 GANG” na tyle, aby stał się jedną z najlepiej prosperujących wytwórni muzycznych w kraju. Na początek, stawia on na raperów, którzy byli z nim od samego początku. Pierwszym zawodnikiem będzie Kuqe. Po premierze jego solowej płyty, do gry mają wkroczyć: Flexxy i Blacha. Czy w tym gronie znajdzie się również White?

  • White będzie wydawał w SBM. To ścisła współpraca. 2115 GANG – po prostu umożliwi mi pomóc moim przyjaciołom oraz nieodkrytym talentom z podziemia, poprzez wydawanie ich projektów na uczciwych i najkorzystniejszych dla nich warunkach. – poinformował.

Blacha na początku maja ma wystartować z promocją swojego najnowszego solowego projektu „FAMA”, który prawdopodobnie ukaże się nakładem wytwórni NewBadLabel (tak jak to miało miejsce przy okazji jego albumu „Trapical moon”, za który został wyróżniony złotą płytą – info!)

Co z SBM Label?

Dwie solowe płyty Bedoesa (stworzone wspólnie z producentem – Kubi Producent) ukazały się nakładem wytwórni SB Maffija (obecnie: SBM Label). Zarówno „Aby śmierć miała znaczenie” i „Kwiat polskiej młodzieży” – osiągnęły ogromne sukcesy, m.in. zdobywając wyróżnienia w postaci złotych i platynowej płyty. Czy z racji stworzenia labelu, Bedi opuści szeregi SBM Label?

  • 2115 to sublabel SBM. Ja swoją następną płytę wydaję w SBM. Nigdy nie odwróciłbym się od Solara i Białasa, ani nikogo, kto jest członkiem SBM. – uciął wątpliwości wszystkich fanów oraz portali, Bedoes.

Pozostaje nam czekać na to, co wydarzy się już wkrótce.