fot. TVP

W miniony weekend (14-17 czerwca) odbył się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Rosnąca popularność rapu, przebijanie się do świadomości osób słuchających innej muzyki czy międzygatunkowe kooperacje sprawiły, że w tym roku do Opola zawitał również hip-hop, z którym Festiwal przez ostatnie lata nie miał nic wspólnego.

Współpraca Bedoesa z zespołem Golec uOrkiestra na płycie „Kwiat Polskiej Młodzieży” zaowocowała zaproszeniem reprezentanta SBM do piosenki braci Golec „Górą Ty”, który premierę miał pod koniec maja (sprawdź!). Pochodzący z Milówki artyści mieli okazję zagrać swój nowy utwór w pierwszym dniu Festiwalu, a obok nich mogliśmy zobaczyć Bedoesa wspieranego przez Kuqe, którzy wyszli na scenę Amfiteatru i bez żadnych kompleksów zaprezentowali się przed milionami telewidzów (o tym występie pisaliśmy tutaj, jednak wideo zostało usunięte).

Ostatniego dnia Festiwalu w ramach sceny alternatywnej wystąpił natomiast Otsochodzi, który ze względu na charakter koncertu, pojawił się w towarzystwie osób z zupełnie różnych światów muzycznych. Reprezentant Asfalt Records poza zagraniem kilku swoich utworów, uczestniczył w części poświęconej bigbitowym coverom, gdzie zmierzył się z piosenką „Co u Ciebie słychać?” zespołu Czerwono-Czarni.

Na oficjalnej stronie Festiwalu pojawiły się już nagrania z wszystkich koncertów.

Zobacz występy:

GOLEC UORKIESTRA & BEDOES – „GÓRĄ TY”

OTSOCHODZI – „CO U CIEBIE SŁYCHAĆ?”

OTSOCHODZI – „SUMIENIE” / „NAGRANIA” / „OMG” / „BON VOYAGE”

Facebook Comments