fot. kadr z video „Hotel Maffija: Koń Trojański”

11 listopada to wyjątkowy dzień dla Polaków, którzy celebrują Narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku, w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości, podczas którego jednak doszło do kilku nieprzyjemnych incydentów. Jak te wydarzenia skomentował Bedoes?

  • Zamiast świętować niepodległość naszego kraju, zamiast uczcić starania naszych przodków, którzy walczyli o to, abyśmy mogli żyć wolni, zamiast się jednoczyć – sprawiamy sobie krzywdę i walczymy ze sobą. Nie może do mnie dojść to, co się dzieje i jak to wygląda. Ludzie poświęcali naprawdę swoje życie za to, aby Polska była niepodległa, a dziś ich wnuki krzywdzą albo są krzywdzeni. Nieważne po której stronie barykady jesteś, to co dzieje się w naszym kraju nie jest dobre. – skomentował na Instagramie.
  • Co się musi stać, abyśmy się zjednoczyli ponad podziałami? Przyszedł jakiś poje* wirus, niepokój jest w powietrzu i nawet to nie jest w stanie nas zjednoczyć? Czy kur* kosmici muszą przylecieć do nas, abyśmy się zjednoczyli? To jest poje*, bo ten kraj tyle przeszedł, tyle bólu i cierpienia, tyle walki o wolność, a jeden rodak drugiemu, by kosę wbił albo w plecy, albo w gardło. Przykro mi jest w chu*. – dodał.

Według rapera w Polakach jest za dużo nienawiści i złości, które wylewają na inne osoby.

  • Tu nie chodzi o żadne polityczne gówno. Po prostu cały czas udajemy, że jest wszystko w porządku, a żyjemy w miejscu przesiąkniętym nienawiścią ze strony własnych rodaków i szukamy tylko rzeczy, które mogą nas poróżnić: kolor włosów, orientacja, przekonania. Powtarzam: ludzie umierali za to, żebyśmy nie musieli żyć w strachu, a sami sobie ten strach fundujemy.

Zaapelował także do młodych ludzi, od których zależy przyszłość Polski:

  • I nie chodzi o to, aby się tylko użalać i nic z tym nie robić. Proszę, przestańmy się krzywdzić w ten sposób. Zacznijmy od własnych domów. Porozmawiajcie z rodzicami, z rodzeństwem, wytłumaczcie im, że nie chcecie takiej przyszłości, wytłumaczcie im swój punkt widzenia, powiedzcie im, co Was denerwuje w kraju i pozwólcie swoim bliskim zobaczyć świat nas, młodych, którzy mają przed sobą kraj pełen chaosu i którzy po prostu boją się o swoją przyszłość. Jednoczmy się, bo na jedności jest właśnie zbudowana ta niepodległość.

Zgadzacie się z jego opinią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here