fot. kadr z klipu

O.S.T.R. zaskakuje jeszcze raz w tym roku. Dziś na kanale YouTube Asfalt Records (który w niedzielę przedświąteczną przekroczył próg miliona subskrybentów) oraz w serwisach streamingowych wylądował świąteczny prezent dla słuchaczy – najnowszy singiel Ostrego pt. „Nie chcę”.

Nagranie zapowiada wyprodukowany wyłącznie przez O.S.T.R. album „GNIEW”, który ukaże się na początku 2020 roku. Konkretnego miesiąca od jakiegoś czasu podawać już nie trzeba.

Stwierdzenie, że „Nie chcę” jest mocnym numerem – to byłoby za mało. O.S.T.R. na agresywnym, ale bogatym brzmieniowo bicie własnej produkcji wypowiada się tu na temat kondycji współczesnej sceny hip-hopowej. A właściwie staje jej naprzeciw, rapując: „nie chcę propsów znawców, wniosków – rap tu spływa z moich żył„, „ściema roku, bez wyrzutów zjadam gnoi mierny skill” albo „morze ścieków, ja na przekór pierdolę ich marketing„.

Według Ostrego w hip-hopie liczy się przede wszystkim dusza! Za teledysk odpowiadają 9LiterFilmy.

Na nadchodzącym albumie “GNIEW”, wyprodukowanym w całości przez siebie po 9 latach przerwy, Ostry po raz kolejny pokaże, że nic go nie obchodzą hiphopowe mody – stawia na autorski rap ze szczerym przekazem, niejednokrotnie odwołując się do brzmień z przeszłości (ale i na nich nie poprzestając). To nie jest rap dla dzieciaków – raczej dla mądrych, doświadczonych ludzi, którzy potrafią utożsamić się z przekazem serwowanym przez Adama.

Za identyfikację graficzną albumu „GNIEW” odpowiada 247studio pod dyrekcją artystyczną Oskara Podolskiego (OESU.) i Karola Imiałkowskiego. Identyfikacji towarzyszyć będzie zjawiskowa oprawa fotograficzna za którą odpowiada kolega Ostrego ze szkolnych lat i znakomity fotograf – Paweł Fabjański.

Już dziś na ostrygniew.pl rusza przedsprzedaż albumu w wersji A, która będzie limitowana do maksymalnie 5 tysięcy ręcznie numerowanych egzemplarzy! Złożą się na nią dwie płyty CD – na pierwszej znajdzie się podstawowa wersja albumu O.S.T.R., a na drugiej jej wersja alternatywna nazwana zgodnie z tradycją “Snap Jazz Edition”. Będzie to jedna z trzech planowanych wersji płyty. Do tej wersji albumu dołączone będą także dodatki: karta survivalowa oraz zestaw stickerów „GNIEW”. Oczywiście każdy, kto zamówi płytę, otrzyma także prawo ściągnięcia obu wersji albumu w formacie cyfrowym, dokładnie w dniu premiery o godzinie 00:00. Uwaga: pierwsza, ściśle limitowana edycja “GNIEWU” w wersji A będzie dostępna tylko do końca grudnia na ostrygniew.pl!