fot. kadr z video

Krulig, 25-letni raper promuje swój najnowszy projekt zatytułowany „Ballady o kurde życiu”, który promuje m.in. singiel „Ballada o przemijaniu”.

  • Ballada o przemijaniu traktuje… o przemijaniu. Chodzi o ten moment w życiu, w którym przestajesz się codziennie spotykać z ziomalami, idziecie na studia, idziecie do pracy, szedłeś na osiemnastkę kumpla, teraz idziesz na jego wesele, a niedługo dostaniesz zaproszenie na komunię jako wujek. – opisuje sam autor.
  • Świat się nie kończy. Dalej można mieć niezły ubaw z życia i właśnie to jest motywem przewodnim „Ballady o przemijaniu”. Przemijanie to jedno, ale sposób w jaki przemijamy to drugie. Pytanie, które powinno nasunąć się słuchaczowi po przesłuchaniu tego numeru, to: „a co my z ziomalami odjeb*emy, gdy będziemy już starzy?” – dodał.

Bit do tego utworu przygotował TheNis, producent odpowiedzialny również za warstwę muzyczną „Nocnej Ballady”, która odnotowała jak dotąd największą ilość wyświetleń i spotkała się z najlepszym przyjęciem spośród twórczości Kruliga.

  • Postanowiłem wykorzystać sztuczną inteligencję do generowania oraz modyfikowania twarzy, które pojawiają się na klipie. Większość twarzy zostało wygenerowanych za pomocą technologii GAN (Generative Adversarial Network). Postarzanie oraz odmładzanie osiągnięto między innymi za pomocą sieci neuronowych oraz głębokiego uczenia maszynowego. Całość została zmontowana i doprawiona przez grafika. Dokładnie 16 zdjęć obecnych na klipie przedstawia realne osoby, w tym jedno moje. – mówi Krulig o specjalnym teledysku.

Efekty tego wszystkiego znajdziecie poniżej:

Kilka słów autora o albumie:

„Ballady o kurde życiu” – to projekt, nad którym się skupiam. Zbiór luźno powiązanych numerów. Każdy traktuję jak singiel, uspójnia je między innymi nazewnictwo oraz wspólne cechy, jak: storytelling, spojrzenie na świat oczami obserwatora, czy „opowieści z perspektywy gościa po studiach ze stałą pracą, a nie siedzącym z ziomalami paląc zioło”.
Co około 3-4 tygodnie ma miejsce premiera kolejnej ballady. Będę to robił dopóki będę miał pomysły na kolejne. W planie mam również zrobienie wersji fizycznej, gdy zbuduję sensowny fanbase. Planuję również poboczne albumy koncepcyjne, jednak to „Ballady o kurde życiu” są czymś, czym chcę dotrzeć do ludzi.
Kolejną balladą o kurde życiu będzie „Ballada o dojrzałości 2” – kontynuacja „Ballady o dojrzałości”, która porusza tematy dbania o swoje zdrowie, między innymi przez dietę, regularne badania, dbanie o higienę pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ