fot. kadr z klipu

Po kilku miesiącach od premiery krążka Aviego i Louisa Villaina, pt. „Spis Dzieł Sycylijskich”, raperzy postanowili udostępnić nowy klip. Do sieci trafił obraz zrealizowany do numeru, pt. „Jak mam żyć?”, do którego dograł się Bonson. Obrazem zajął się Pan Filmowiec.

Album składa się z 14 utworów, do których zostało zaproszonych 7 gości: Borixon, Koza, Bonson, ReTo, Malika Jachimczyk, DJ Ike i DJ Flip. Do wersji preorderowej dołączony był drugi album – „Apokryfy Dzieł Sycylijskich”, na którym możemy usłyszeć Kaza Bałagane.

W „Spisie dzieł” pojawiły się zarówno bezkompromisowe bangery, pijackie gawędy, jak i bolesne rozliczenia z rzeczywistością. Wszystko to udało się zrównoważyć i zamknąć w logiczną całość o niepodrabialnym brzmieniu i charakterze. Ta płyta nie mogła wyjść spod ręki nikogo innego. W muzyce szukając magii, a nie trendu, w słowach szukając treści, a nie tylko brzmienia, Avi & Louis Villain stworzyli kolejną pozycję w swojej dyskografii, której nie da się podrobić, a ciężko będzie nawet sklasyfikować.

Tracklista:
1. Prolog
2. Harmonia chórki: Malika Jachimczyk; cuty: DJ IKE
3. Epitafium feat. ReTo
4. Pieta
5. Gotti feat. Borixon
6. Królestwo
7. Jak mam żyć? feat. Bonson
8. Doberman
9. Módl się za nami feat. Koza
10. Rimbaud
11. Ange ou demon
12. Molto bene
13. Manifest cuty: DJ Flip
14. Epilog