fot. kadr z „Arrest The President (Teaser)”

Parę dni temu Ice Cube podzieli się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych, co wywołało falę szerokiego zadowolenia. Szczególnie na Twitterze. 

W ciągu ostatnich kilku dni raper z Crewnshaw w Kalifornii publikował liczne tweety potępiające brutalność policji wobec społeczności Czarnych po protestach narodowych przeciwko George’owi Floydowi, Breonna Taylor i wielu innym. Udostępnił również zdjęcia, w wyniku których został oskarżony o antysemityzm i promowanie teorii spiskowych. 

Jedno ze zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych w środę (10 czerwca) przedstawia sześcioramienną Gwiazdę Dawida, która jest symbolem społeczności żydowskiej. Jednak wewnątrz gwiazdy znajduje się zarysowany czarny sześcian. Dodatkowy obraz pokazuje kilka czarnych sześcianów, symbolizujących Czarną Kostkę Saturna (okultystyczna symbolika), o której mówi się, że reprezentuje zło, ciemność, wojnę i konflikt.

Były członek N.W.A przesłał także zdjęcie malowidła ściennego namalowanego w Londynie. Obrazek przedstawia grupę białych mężczyzn siedzących wokół tablicy Monopoly, która spoczywa na plecach czarnych mężczyzn. Obraz zawiera słowa: „Wszystko, co musimy zrobić, to wstać i ich gra się skończy„. Cube dołączył następujący opis: „Pierdolić nowy porządek, dopóki nie naprawią starego porządku!„.

Ice Cube’a poinformowano o tym, że zdjęcia są antysemickie i zostały one usunięte z sieci. W kolejnym tweecie wyraził zaniepokojenie stołem przedstawionym na obrazie.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ