fot. mat. pras.

Zimna Materia to alternatywny, hip-hopowy projekt muzyczny, który współtworzą pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego: raper Wediash oraz Dj Łamaj – producent oraz dj.

Zimna Materia w swoich utworach łączy głównie elektroniczne, syntezatorowe barwy instrumentów, wyraziste ślady perkusyjne i linie basowe z domieszką winylowych, często zabrudzonych, niszowych sampli i mikrosampli gitar, głosów czy perkusji, które to nierzadko poddawane są efektom na etapie produkcji. W utworach pojawiają się również charakterystyczne dla muzyki hip-hopowej – skrecze oraz cuty.

Warstwa tekstowa projektu jest spojrzeniem i refleksją na temat dzisiejszego „pędzącego” świata z perspektywy autora tekstów – Wediasha. W tekstach poruszane są wątki na temat napotkanych w życiu problemów i związanych z nimi emocji, w tym m.in.: niechęci do zjawiska konsumpcjonizmu, podejścia do wiary, uzależnienia, czy relacji damsko-męskich.

Zimna Materia jest fuzją surowego, chłodnego, ale zarazem energicznego brzmienia podkładów Dj’a Łamaja z osobistym, emocjonalnym i dosadnym wokalem Wediasha.

24 listopada premierę miała pierwsza płyta tego duetu zatytułowana „Ukryte ślady jutra”, zawierająca łącznie utworów. Za miks i mastering materiału odpowiada Miniature Records z Krakowa.

Cały album można pobrać ze strony www.zimnamateria.pl, a także odsłuchać na YouTube: