Był jednym z wyróżnionych raperów w konkursie „Feat. Christofer Luca”. Dwa jego utwory trafiły na mixtape „Experyment Underground”. Teraz na MaxFloRecTV prezentuje swój najnowszy album i tym samym zasila szeregi MaxFloLabu. Poznajcie AeSPe!
Zawsze chciałem nagrywać rap z przekazem. Opisuję otaczający nas świat, jednocześnie próbując się w nim odnaleźć. Jako człowiek i jako niezależny artysta – mówi AeSPe. „Dystopia” to kontynuacja jego dwóch poprzednich płyt (tzw. nielegali), „W pół drogi donikąd” i „Na końcu drogi donikąd”. Najnowsze wydawnictwo składa się z 10 utworów. Sam raper nazywa je wizją przyszłości bez muzyki. Wśród nich znajduje się „Trzynasta pełnia księżyca”, której towarzyszy emocjonalne wideo.

Ten utwór najlepiej oddaje klimat całej płyty, jest najbardziej osobisty. Opowiada o lęku artysty przed koniecznością porzucenia swojej pasji – mówi o „Trzynastej pełni księżyca” AeSPe.  – Chciałem, by historia przedstawiona w teledysku była uniwersalna. Ten przekaz nie odnosi się wyłącznie do mnie. Chodzi o to, że każdemu z nas w jednej chwili, w najmniej oczekiwanym momencie, życie może zabrać to, co kochamy robić najbardziej.

Za realizację wideo odpowiada Radosław Bereś z grupy Ace Of Art. W rolach głównych wystąpili: Jakub Bergel i Katarzyna Gołąb. Odsłuch całego albumu możliwy jest na youtube’owym kanale MaxFloRecTV (kliknij TUTAJ! aby posłuchać)

Przypomnijmy, że MaxFloLab to akcja promująca przede wszystkim undergroundowych, wyróżniających się artystów. MaxFlo zapewnia im szeroko pojętą promocję, ułatwiając start na oficjalnym rynku wydawniczym. Twórczość tzw. rekrutów hip-hopu poddawana jest pod bezpośrednią ocenę słuchaczy.

Do tej pory na sklepowych półkach pojawiły się 2 płyty artystów wywodzących się z tej inicjatywy. Są to: „AnatomiaK2 i „HorRYM JESTemKleszcza w całości wyprodukowana przez DiNO. W drodze jest już 3. krążek – „SynekuraBejfa, której premiera planowana jest na wiosnę tego roku.

Jeśli to właśnie AeSPe ma być kolejnym raperem, któremu MaxFlo wyda legalny, debiutancki album, głosujcie na niego za pomocą like’ów i komentarzy na MaxFloRecTV, na MaxFlo.pl  i na Facebooku.

Dodajmy, że rekrutacja do MaxFloLabu wciąż trwa. Zainteresowani (nie tylko raperzy, ale również wokaliści bliskich hip-hopowi gatunków) mogą się zgłaszać pod adresem demo@maxflo.pl. – Najlepiej wysłać promomix albo kilka pojedynczych nagrań w formacie MP3. Mile widziane są również linki do YouTube’a albo innych serwisów. Dobrze jest też załączyć swoją biografię, zdjęcie, coś w rodzaju listu motywacyjnego – podpowiada Robert Boćwiński, koordynator akcji MaxFloLab. – Zapewniam, że sprawdzamy wszystkie nagrania. Odpowiadamy jednak wyłącznie na te, które z jakiegoś względu nas zainteresują. Do niektórych odzywamy się po kilku dniach, do innych po kilku tygodniach, a do innych nawet po kilku miesiącach. Trzeba być cierpliwym i się nie poddawać – dodaje.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

AeSPe (właśc. Przemysław Osika) – polski raper z Dąbrowy Górniczej, rocznik ’83. Finalista konkursu „Kodex 5”, Artysta Tygodnia portalu OtherCenter.pl (2014 r.), laureat 4. miejsca w konkursie „Street Levels Jarocin” (2013 r.), laureat konkursu „Experyment Underground” zorganizowanego przez MaxFloRec (2015 r.), a także zdobywca wyróżnienia w konkursie „Feat. Christofer Luca” (2015 r.).

Debiutuje w 2001 r. w osiedlowym składzie Fala Uderzeniowa, z którym gra liczne koncerty. Mimo ciągłego rozwoju w 2005 r. zespół kończy działalność. AeSPe zawiązuje wówczas z Qbe kolektyw pn. Sensityw. Artyści odpowiadają nie tylko za rap, ale i za produkcję bitów. Ich utwory dostają się na 2 składanki z serii „Rap Eskadra”. Kilka lat później pod szyldem freZZ raperzy wydają nagrany w domowych warunkach album „Korytarze”. Niedługo po tym Qbe zaprzestaje działalności muzycznej. AeSPe rozpoczyna karierę solową. Wydaje 2 tzw. nielegale, „W pół drogi do nikąd” oraz „Na końcu drogi do nikąd”. Popularność w sieci przynoszą mu single: „Nowe Jeruzalem”, „Przeżyliśmy koniec świata” i „Podróż”. Ostatni z nich przedostaje się do lokalnych rozgłośni radiowych. W międzyczasie AeSPe zostaje autorem hymnu drużyny MKS Dąbrowa Górnicza w siatkówce kobiet.

W lutym 2016 r. na kanał MaxFloRecTV w serwisie YouTube trafia album „Dystopia”, za którego produkcję w większości odpowiada sam AeSPe. Tym samym artysta dołącza do zacnego grona „rekrutów hip-hopu” inicjatywy MaxFloLab. Jego najnowszy album promuje singiel „Trzynasta pełnia księżyca”, któremu towarzyszy emocjonalny klip.

AeSPe - Dystopia (przód)

AeSPe - Dystopia (tył)

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ