A Ty, jakie masz postanowienia noworoczne? – Nowy Rok w tekstach 8 numerów

2022 zleciał, więc jakie plany na 2023?

Witamy dzisiaj Nowy Rok i choć pewnie lwia część naszych czytelników jeszcze walczy z kacem, to niedługo trzeba będzie sprostać swym celom. Postanowienia noworoczne towarzyszą dużej ilości ludzi – niektórym pomagają w zmotywowaniu się do zmiany, inni szybko z nich rezygnują. My kibicujemy każdemu z was, a jako bonus dorzucamy listę utworów, w których to raperzy konfrontują swoje oczekiwanie wobec Nowego Roku na bitach.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Nowy Rok w tekstach 8 numerów

SB Maffija – Postanowienia noworoczne

Zaczynamy dość pesymistycznym refrenem, choć podanym w wesołej otoczce. Bracia Kacperczyk, Fukaj, Adi Nowak, White 2115, Janusz Walczuk oraz Solar – taka ekipa musi oznaczać, że numer pochodzi z „Hotelu Maffija 2”, który pokrył się już poczwórną platyną.

  • Postanowienia noworoczne skończyły się z pierwszym miesiącem. W przyszłym roku będzie podobnie, jak będę zgredem to odpocznę – wybrzmiewa refren numeru, w którym gromada raperów dzieli się niezrealizowanymi planami.

Fukaj miał się uczyć matury, Janusz Walczuk kręcić blanty, Solar być fit i przestać pić, a Adi Nowak rzucić papierosy. Ostatniemu z nich przykładem świeci White 2115, który w momencie nagrywek nie palił od dwóch miesięcy, czym rzecz jasna pochwalił się w swojej zwrotce.

Dwa Sławy feat. Kasia Grzesiek – I tak powiem

  • Okej, to trochę pojebane, wiernie wytrwam. Coś sobie obiecałem #pierwszy stycznia – rozpoczyna się humorystycznym follow-upem utwór zamykający album z 2014 roku. W kolejnych wersach wybrzmiewa prawdziw cel: – Ogarnąć życie – to nie takie łatwe, jakoś idzie. (…) Minimalizuję to, co wali ryzykiem, zanim dostanę sanki jak renifer.

Miejmy nadzieję, że realizacji planów noworocznych Rado Radosnego oraz Asteka nie wyrażają tytuły innych numerów z albumu „Ludzie Sztosy”: „Ciężki zawód” czy „Dzień na żądanie”.

Miszel – Nowy Rok

To utwór, którego wielu z was może nie kojarzyć, jako że został wypuszczony w lutym 2019 roku, zanim Miszel wypłynął do mainstreamu. Warto go poznać, ponieważ aktualny reprezentant QueQuality dzieli się w nim przemyśleniami na temat otaczających go osób. Postanawia zrobić porządek w najbliższym otoczeniu – i wam tego samego życzymy w 2023!

  • Już nie chcę widzieć wokół siebie dawnych osób, nie widzę wrogów, ale mam ich wiele z boku. Toksyczne twarze przybliżają mnie do pokus, moi ludzie więcej warci od paru banknotów – rapuje w refrenie Miszel.

Pikers – Nowy Rok

  • U nas jestem wrogiem numer jeden, bo nie wiem kto to Quebo. Ja zawinę tą rybę w newsweek i zostawię pod sceną, wolą robić sobie świeże rapsy, ale i tak to powielą. – W utworze Pikersa wybrzmiewa pewność siebie i świadomość pozycji na scenie. Nie bez powodu wielu jego fanów docenia, że każdy numer artysty brzmi jak zupełnie inny styl.

Pikers w styczniu 2016 nagrał także numer „Mój nowy rok”, w którym podkreśla swój system wartości. Rapując „nie wiem czy będzie na listach to, wiem, że jest na boiskach„, daje do zrozumienia, że nie mają dla niego znaczenia wyróżnienia w radiu i mainstreamie, a docieranie do słuchaczy, którzy słuchają go podczas codziennych czynności niezależnie od popularności.

2115 feat. Kaz Bałagane – Rottweiler

Za nami długo wyczekiwana premiera albumu ekipy 2115, ale panowie zapowiadają, że to zaledwie początek. Bedoes dopiero co potwierdził, że w przyszłym roku czeka nas album Kuqe, na swoim Instagramie pochwalił się wnętrzem wciąż powstającego studia ich wytwórni. W jednym z numerów podzielił się także swoim osobistym planem na 2023.

  • Znam to, znam to, jak zacząłem to robić chciałem buty, a nie Lambo – w przyszłym roku kupię dom mamie – kończy swoją zwrotkę Bedoes i można jego słowa potraktować jako faktyczny cel. Na początku 2022 roku mamie oraz babci sprezentował zegarki o wartości 80 tysięcy złotych.

Gverilla feat. Ten Typ Mes – Nowy rok, nowy ja

  • Nowy rok, nowy ja, ale wciąż ta sama gra. Chcę rozwijać się jak technologia i podbijać świat – wybrzmiewa refren numeru Gverilli. Trzeba przyznać, ze realizuje on ten cel, bo w jego muzyce wciąż możemy odnaleźć nowe stylistyki, bo nie zamyka się na żadne nowości.

Eksperymenty można odnaleźć również w teledysku zrealizowanym do utworu nagranego z Mesem. Został on nagrany wyłącznie smartfonami w ramach współpracy z OPPO – firma chciała dowieść, że ich produkty mogą podołać podobnym wyzwaniom. Przyznajcie, że efekt nie wygląda na dzieło telefonu.

WSRH – Autentyk

W 2008 roku z inicjatywy Słonia i Shelleriniego do życia powołano skład Wyższa Szkoła Robienia Hałasu. W tym samym roku pojawił się ich pierwszy mixtape o tej samej nazwie, a rok później kolejny, z którego pochodzi numer „Autentyk”. Już wtedy panowie mieli plan, by zawojować listy sprzedaży.

  • Kroki mam gorzki styl styl który lepiej popić, a w przyszłym roku wypatruj nas na OLiS. – Tymi właśnie słowami kończy się numer z „Unhuman Mixtape”, którego premiera miała miejsce w 2009 roku. Gdybyście nie poczuli jeszcze we właściwym stopniu upływu czasu, to znaczy, że od premiery minęło już 14 lat. Nie dziękujcie.

Tede – Stylwester

Kto mógłby popisać się równie pomysłową grą słowną łączącą fashion z dniem, w którym świętujemy zakończenie ubiegłego roku? Oczywiście Tede, dlatego to właśnie nim kończymy dzisiejsze zestawienie.

  • TDF lubi kuiedy idzie przelew i lubi mieć PLN’y dwu-XL’e, joł, na nowy rok! – rapuje Tede, wskazując swe finansowe plany na kolejny rok. Dzieli się ze słuchaczami również tematyczną braggą w ostatniej zwrotce: – Chcesz wiedzieć dlaczego Joł jest takie wielkie? Sylwester jest, a rap jest ponad fajerwerkiem.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Małach & Rufuz: „Przez pewien czas mieszkaliśmy razem” [VIDEO]

Małach i Rufuz to dwaj warszawscy raperzy, którzy przez lata tworzyli nie tylko muzykę,...

Kaczor BRS chce walczyć we freak fightach. Raper gotowy komuś czaszkę

Wraca na muzyczną scenę. I nie tylko… Kaczor BRS szykuje się na zawody sportowe,...

MATA na meczu FC Barcelona. Raper jest pierwszym Polakiem, który…

Raper MATA stał się pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas...

Alberto X Viki Gabor? Współpraca zablokowana: „A co Wy chcecie nagrać Long D**k Style 2?”

Alberto podzielił się anegdotą związaną z młodą, popularną wokalistką Viki Gabor. Ta historia dotyczy...

Joda szczerze: „Rap to nie jest dla mnie sprint, tylko pier**lony Iron-Man przez całe życie”

Gdzie jest Joda? Co się z nim dzieje? Wróci? - tego typu pytania pojawiają...

Kazior „Sa Vash” – klip z płyty „No face, no case” i zmiana daty premiery

Kazior wjechał z najnowszym teledyskiem. Jest on kolejną odsłoną solowego albumu "No face, no...

Kabe zamyka trylogię. „Księga Dżungli” – klipy z Paryża. Oto, co wiemy o płycie!

Po wspólnym projekcie z Miszelem, Kabe nie zamierzał zrobić sobie dłuższej przerwy. Przygotował materiał,...

11-osobowa „Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa”. WuWunio zebrał ekipę, jest zajawa – sprawdź klip!

Pono i Koras mieli swoją "Nieśmiertelną nawijkę ZIPskładową", a teraz powstała… "Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa". Sprawdź...

Peja „PRIME” – na ten klip czekali fani, mamy jego premierę!

Peja wypuścił kolejny teledysk. Po sukcesie "Lotu skazańca", który viralem lata po YouTube, dostaliśmy...