7 utworów, których nie usłyszycie na koncertach!

Artyści mają pełne prawo do zarządzania swoją twórczością. Zdarza się jednak, że spotyka się to z głębokim smutkiem słuchaczy, którzy pragną usłyszeć na koncercie ulubiony utwór – ale z pewnych powodów raper odmawia spełnienia prośby. Zebraliśmy więc listę utworów, których z różnych powodów prawdopodobnie nie usłyszycie już na żywo.

Guzior – WiFi

Znakiem rozpoznawczym Guziora jest dystansowanie się od mediów społecznościowych i nieudzielanie wywiadów. W utworze „Trapstar” rapuje w końcu „nie dam se wejść do głowy, lecz za takie kwity mogą mówić na mnie: o, raperek„. Ciężko się więc dowiedzieć czegoś na temat jego prywatnego życia. Uważni fani dostrzegli, że na koncertach promujących „Pleśń” Guzior nie gra WiFi i choć artysta nie podał konkretnego powodu, podczas jednego z występów dał do zrozumienia, że na żywo nie zarapuje już o tym, że może jeszcze wszystko naprawić.

  • To jest numer przy którym w ogóle się dobrze nie czuję i chcę go w ogóle wyjebać z tracklisty, także wybaczcie – mówił Guzior w zeszłym roku podczas koncertu w Krakowie w odpowiedzi na prośbę publiki.

Mata – Patointeligencja

60 milionów wyświetleń na YouTube i pierwszy utwór, który sprawił, że Młody Matczak był na ustach całej Polski. Na temat „Patointeligencji” wypowiadali się wszyscy, nawet – a może szczególnie – ci nieosłuchani z rapem. Mimo to podczas koncertu na lotnisku w Bemowie nie usłyszeliśmy utworu opowiadającego o patologicznych rozrywkach bogatej młodzieży.

Wszystko wskazuje na to, że Mata może więcej nie zagrać „Patointeligencji”. Krzysztof Gonciarz nagrał podczas przygotowań do koncertu film „Spędziłem dzień z Solarem”, na którym Karol Poziemski mówi, że ten utwór osiągnął już zamierzony efekt. A skoro otrzymał sequel w postaci „Patoreakcji”, to fani skandowania „MY-TO, MY-TO” pozostaną niezadowoleni.

Kaz Bałagane/BelMondo – Sos, ciuchy i borciuchy

2014 rok wielu osobom kojarzyć się będzie z mixtapem „Sos, Ciuchy i Borciuchy”. Kaz Bałagane i Belmondo wprowadzili na polskę scenę przewózkę, która dała im z miejsca miano klasyka. Niestety panom później już było nie po drodze: Kaz zarzucał Młodemu G posiadanie ghostwriterów czy bycie konfidentem, raperzy wzajemnie oskarżali się o oszczerstwa, a Belmondo usunął z YT wszystkie wspólne numery. W związku z tymi perypetiami wspólna twórczość nie gości już na koncertach żadnego z raperów.

Pikers – Rozmawiaj ze mną

Pikers to jeden z najbardziej produktywnych raperów na polskiej scenie, który z własnego wyboru pozostaje w cieniu. Dziesiątki numerów pojawiających się w każdym roku na jego kanale mogłyby stanowić wytłumaczenie dla odsunięcia pewnych utworów na bok podczas koncertów. W końcu wszyscy chcą zaprezentować słuchaczom nowy materiał, jednak „Rozmawiaj ze mną” ma inne wytłumaczenie.

Podczas jednej z sesji Q&A prowadzonych przez artystę na Instagramie, Pikers zdradził, że utwór ten kojarzy mu się ze złym okresem w życiu. Emocje zaprezentowane w kawałku w pewien sposób mu uwłaczają i dystansuje się od uczuć, które kierowały nim podczas procesu tworzenia. Słysząc w refrenie „rzygam tym jaki jestem, umiem kochać Ciebie, nie potrafię siebie” można dosadnie zrozumieć co ma na myśli raper.

Floral Bugs/Opał – Zombie

Floral Bugs oraz Opał tworzą zgrany duet, cieszący się uznaniem słuchaczy. Jeszcze w tym roku powinniśmy otrzymać wspólny album. Dotychczas panowie łączyli siły między innymi przy okazji utworu „Zombie”. Floral nie zagra go na koncercie w związku ze smutnym wydarzeniem dotyczącym bohaterki teledysku – o czym poinformował w innym numerze.

  • Na tamten świat odeszła dziewczyna która grała w klipie moim, jak się z tym mają rodzice pogodzić?Numer był smutny dziś nie dam rady go odtworzyć – słyszymy w utworze „150”.

Guzior – Prawie północ

Niebawem minie 10 lat od premiery na kanale Guziora kawałka „Prawie północ”, w którym raper dzieli się historią złamanego serca. Bez teledysku utwór został wyświetlony ponad 6 milionów razy. O ile w przypadku „WiFi” trudno wskazać czy powodem niechęci Matiego jest kobieta („i lubi moje brzydkie dziarki i lubi, że nie gadam z każdym„), tak w przypadku poniższego utworu nie ma co do tego wątpliwości. Może jednak faktycznie nie jest to numer, który wpisałby się w koncertowy repertuar.

Opał – Łapacz snów

Warto mieć jednak nadzieję, dlatego listę kończymy jednym z największych hitów Opała. Blisko 7 milionów wyświetleń na YouTube oraz 3,5 miliona streamów na Spotify, ale podczas ostatnich koncertów słuchacze nie mieli okazji usłyszeć „Łapacza snów”. Co prawda Opał skupiony jest na utworach z najnowszego albumu, jednak zauważyliśmy, że na prośbę fanów gra także starsze. „Łapacza snów” jednak nie – ale liczymy, że jeszcze się to zmieni.

Ryfa Ri o nowej płycie, feminizmie czy tańcu w Rapnews Studio

W czwartek gościliśmy na żywo w Rapnews Studio jedną z najlepszych raperek w Polsce – Ryfa Ri. Okazja była taka, że wydała najnowsze solo „Elo Polo Ideolo”, nagrane we współpracy z producentem – Panama. Poruszyliśmy sporo rapowych, hiphopowych tematów, ale nie tylko. Było sporo społecznych kwestii, których warto posłuchać. Jak i warto posłuchać nawijki, którą Ryfa zaserwowała nam na sam koniec! Sprawdź to na naszym kanale YouTube.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Kacper HTA w „Tajemnice polskich fortun” – raper zagrał w serialu. Zobacz na Netflix!

Zauważyliście może, że na platformie Netflix pojawił się najnowszy serial "Tajemnice polskich fortun"? Bo...

Bambi „ICON” – najnowszy klip z wietnamskiego tripu

Bambi zamyka 2023 rok kolejnym teledyskiem. Tym razem został on zrealizowany do kawałka "ICON"....

600 dni pisał o darmowe Kizzersy… Aż je dostał! [VIDEO]

"Czekał 600 dni i się doczekał" - na taki challenge zdecydował się miłośnik batonów...

Edzio „Bangkok” – szczery kawałek na koniec 2023 roku [VIDEO]

W tym roku Edzio nie rozpieszcza fanów, jeśli chodzi o nowe utwory. Jednak 2023...

Kubańczyk vs Michał Pasternak na Fame MMA?

Kubańczyk wypuścił kolejny odcinek vlogów, w którym pokazuje część swojego życia. Mamy sporo materiałów...

Bajorson X Sylwia Lipka „Podejdź do mnie” – klubowy klimat, zobacz klip

W ostatnim czasie Bajorson słynie z niecodziennych połączeń. Ma już za sobą współpracę z...

Tadek FIRMA „Niewygodna prawda 3” – raper wraca z nową płytą! [VIDEO]

Trochę czasu trzeba było czekać na nowości od krakowskiego rapera, jednak koniec 2023 roku...

Bonus RPK pisze książkę: „Będzie mocno i kontrowersyjnie” 

Bonus RPK zaskoczył swoich fanów ogłoszeniem, że pracuje nad swoją pierwszą książką we współpracy...

Mata „2038: WARSZAWA” – EP’ka: 4 kawałki, około 15 minut słuchania

Jeśli myśleliście, że Mata w tym roku nas już nie zaskoczy, to byliście w...
bashh obudź się