7 utworów, których nie usłyszycie na koncertach!

Artyści mają pełne prawo do zarządzania swoją twórczością. Zdarza się jednak, że spotyka się to z głębokim smutkiem słuchaczy, którzy pragną usłyszeć na koncercie ulubiony utwór – ale z pewnych powodów raper odmawia spełnienia prośby. Zebraliśmy więc listę utworów, których z różnych powodów prawdopodobnie nie usłyszycie już na żywo.

Guzior – WiFi

Znakiem rozpoznawczym Guziora jest dystansowanie się od mediów społecznościowych i nieudzielanie wywiadów. W utworze „Trapstar” rapuje w końcu „nie dam se wejść do głowy, lecz za takie kwity mogą mówić na mnie: o, raperek„. Ciężko się więc dowiedzieć czegoś na temat jego prywatnego życia. Uważni fani dostrzegli, że na koncertach promujących „Pleśń” Guzior nie gra WiFi i choć artysta nie podał konkretnego powodu, podczas jednego z występów dał do zrozumienia, że na żywo nie zarapuje już o tym, że może jeszcze wszystko naprawić.

  • To jest numer przy którym w ogóle się dobrze nie czuję i chcę go w ogóle wyjebać z tracklisty, także wybaczcie – mówił Guzior w zeszłym roku podczas koncertu w Krakowie w odpowiedzi na prośbę publiki.

Mata – Patointeligencja

60 milionów wyświetleń na YouTube i pierwszy utwór, który sprawił, że Młody Matczak był na ustach całej Polski. Na temat „Patointeligencji” wypowiadali się wszyscy, nawet – a może szczególnie – ci nieosłuchani z rapem. Mimo to podczas koncertu na lotnisku w Bemowie nie usłyszeliśmy utworu opowiadającego o patologicznych rozrywkach bogatej młodzieży.

Wszystko wskazuje na to, że Mata może więcej nie zagrać „Patointeligencji”. Krzysztof Gonciarz nagrał podczas przygotowań do koncertu film „Spędziłem dzień z Solarem”, na którym Karol Poziemski mówi, że ten utwór osiągnął już zamierzony efekt. A skoro otrzymał sequel w postaci „Patoreakcji”, to fani skandowania „MY-TO, MY-TO” pozostaną niezadowoleni.

Kaz Bałagane/BelMondo – Sos, ciuchy i borciuchy

2014 rok wielu osobom kojarzyć się będzie z mixtapem „Sos, Ciuchy i Borciuchy”. Kaz Bałagane i Belmondo wprowadzili na polskę scenę przewózkę, która dała im z miejsca miano klasyka. Niestety panom później już było nie po drodze: Kaz zarzucał Młodemu G posiadanie ghostwriterów czy bycie konfidentem, raperzy wzajemnie oskarżali się o oszczerstwa, a Belmondo usunął z YT wszystkie wspólne numery. W związku z tymi perypetiami wspólna twórczość nie gości już na koncertach żadnego z raperów.

Pikers – Rozmawiaj ze mną

Pikers to jeden z najbardziej produktywnych raperów na polskiej scenie, który z własnego wyboru pozostaje w cieniu. Dziesiątki numerów pojawiających się w każdym roku na jego kanale mogłyby stanowić wytłumaczenie dla odsunięcia pewnych utworów na bok podczas koncertów. W końcu wszyscy chcą zaprezentować słuchaczom nowy materiał, jednak „Rozmawiaj ze mną” ma inne wytłumaczenie.

Podczas jednej z sesji Q&A prowadzonych przez artystę na Instagramie, Pikers zdradził, że utwór ten kojarzy mu się ze złym okresem w życiu. Emocje zaprezentowane w kawałku w pewien sposób mu uwłaczają i dystansuje się od uczuć, które kierowały nim podczas procesu tworzenia. Słysząc w refrenie „rzygam tym jaki jestem, umiem kochać Ciebie, nie potrafię siebie” można dosadnie zrozumieć co ma na myśli raper.

Floral Bugs/Opał – Zombie

Floral Bugs oraz Opał tworzą zgrany duet, cieszący się uznaniem słuchaczy. Jeszcze w tym roku powinniśmy otrzymać wspólny album. Dotychczas panowie łączyli siły między innymi przy okazji utworu „Zombie”. Floral nie zagra go na koncercie w związku ze smutnym wydarzeniem dotyczącym bohaterki teledysku – o czym poinformował w innym numerze.

  • Na tamten świat odeszła dziewczyna która grała w klipie moim, jak się z tym mają rodzice pogodzić?Numer był smutny dziś nie dam rady go odtworzyć – słyszymy w utworze „150”.

Guzior – Prawie północ

Niebawem minie 10 lat od premiery na kanale Guziora kawałka „Prawie północ”, w którym raper dzieli się historią złamanego serca. Bez teledysku utwór został wyświetlony ponad 6 milionów razy. O ile w przypadku „WiFi” trudno wskazać czy powodem niechęci Matiego jest kobieta („i lubi moje brzydkie dziarki i lubi, że nie gadam z każdym„), tak w przypadku poniższego utworu nie ma co do tego wątpliwości. Może jednak faktycznie nie jest to numer, który wpisałby się w koncertowy repertuar.

Opał – Łapacz snów

Warto mieć jednak nadzieję, dlatego listę kończymy jednym z największych hitów Opała. Blisko 7 milionów wyświetleń na YouTube oraz 3,5 miliona streamów na Spotify, ale podczas ostatnich koncertów słuchacze nie mieli okazji usłyszeć „Łapacza snów”. Co prawda Opał skupiony jest na utworach z najnowszego albumu, jednak zauważyliśmy, że na prośbę fanów gra także starsze. „Łapacza snów” jednak nie – ale liczymy, że jeszcze się to zmieni.

Ryfa Ri o nowej płycie, feminizmie czy tańcu w Rapnews Studio

W czwartek gościliśmy na żywo w Rapnews Studio jedną z najlepszych raperek w Polsce – Ryfa Ri. Okazja była taka, że wydała najnowsze solo „Elo Polo Ideolo”, nagrane we współpracy z producentem – Panama. Poruszyliśmy sporo rapowych, hiphopowych tematów, ale nie tylko. Było sporo społecznych kwestii, których warto posłuchać. Jak i warto posłuchać nawijki, którą Ryfa zaserwowała nam na sam koniec! Sprawdź to na naszym kanale YouTube.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Małach & Rufuz: „Przez pewien czas mieszkaliśmy razem” [VIDEO]

Małach i Rufuz to dwaj warszawscy raperzy, którzy przez lata tworzyli nie tylko muzykę,...

Kaczor BRS chce walczyć we freak fightach. Raper gotowy komuś czaszkę

Wraca na muzyczną scenę. I nie tylko… Kaczor BRS szykuje się na zawody sportowe,...

MATA na meczu FC Barcelona. Raper jest pierwszym Polakiem, który…

Raper MATA stał się pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas...

Alberto X Viki Gabor? Współpraca zablokowana: „A co Wy chcecie nagrać Long D**k Style 2?”

Alberto podzielił się anegdotą związaną z młodą, popularną wokalistką Viki Gabor. Ta historia dotyczy...

Joda szczerze: „Rap to nie jest dla mnie sprint, tylko pier**lony Iron-Man przez całe życie”

Gdzie jest Joda? Co się z nim dzieje? Wróci? - tego typu pytania pojawiają...

Kazior „Sa Vash” – klip z płyty „No face, no case” i zmiana daty premiery

Kazior wjechał z najnowszym teledyskiem. Jest on kolejną odsłoną solowego albumu "No face, no...

Kabe zamyka trylogię. „Księga Dżungli” – klipy z Paryża. Oto, co wiemy o płycie!

Po wspólnym projekcie z Miszelem, Kabe nie zamierzał zrobić sobie dłuższej przerwy. Przygotował materiał,...

11-osobowa „Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa”. WuWunio zebrał ekipę, jest zajawa – sprawdź klip!

Pono i Koras mieli swoją "Nieśmiertelną nawijkę ZIPskładową", a teraz powstała… "Nieśmiertelna nawijka Palhajsowa". Sprawdź...

Peja „PRIME” – na ten klip czekali fani, mamy jego premierę!

Peja wypuścił kolejny teledysk. Po sukcesie "Lotu skazańca", który viralem lata po YouTube, dostaliśmy...