fot. kadr z klipu "Przerwa techniczna"

Postanowiliśmy wypisać wszystkich artystów, którzy do tej pory związali się z fonograficznym gigantem, jakim niewątpliwie jest Def Jam Recordings. Ich przekrój jest naprawdę szeroki i różnorodny, od legend polskiego Hip-Hopu, przez przedstawicieli młodego pokolenia i cenionego producenta, po wokalistkę Rosalie., która wprowadza słuchaczy w zupełnie inny klimat i dobry nastrój.

Kto na pewno podpisał kontrakt z Def Jam Recordings Poland?

 1. Ero JWP
  – 2019, to zdecydowanie przełomowy rok w muzycznej karierze warszawskiego rapera, który po wielu latach osobistych „przekminek” postanowił w końcu zgromadzić materiał na swój debiutancki(!) solowy krążek. Ostatecznie „Elwis Picasso” ujrzał światło dzienne na początku października i po niespełna 2 miesiącach osiągnął status złotej płyty! Oznacza to sprzedaż na poziomie 15 tys. nośników. Aktualnie Eros przygotowuje się do trasy koncertowej „BANG DE DENG TOUR”, która wystartuje już w najbliższy weekend w Krakowie [TERMINARZ].
 2. Young Igi
  – Kolejnym artystą, który dołączył do Def Jamu był nie kto inny, jak Young Igi. Młody raper przed podpisaniem umowy z tą wytwórnią wypuścił następujące krążki: „Trappist”, „Konfetti” i „!G! Tape #1”. Albumem, którym rozpoczął współpracę z polskim oddziałem legendarnej wytwórni jest „Skan myśli”. Zaprosił na niego znanych artystów: Kizo, Jana-rapowanie, Włodiego, Qry-ego i Margaret.
 3. Frosti Rege
  Frostmen to kolejna młoda krew w Def Jam-ie. Po przygodzie z Prosto Label, Frosti wciąż potwierdza swoje nieprzeciętne umiejętności, dzięki którym jest pożądanym twórcą na polskiej rap scenie. Przy okazji projektu „Midas”, wydanego w połowie listopada, miał okazję współpracować z kilkoma ciekawymi i barwnymi osobami, jak: Kazior, Tymek i Smolasty. Czy brudny i uliczny charakter utworów Frostiego przypadł Wam do gustu?
 4. Nocny
  Nocny to pierwsza osoba związana z Def Jam nie będąca raperem. Ten utalentowany producent miał okazję współpracować już, m.in. z: Solarem, Bedoesem, Kaziorem, a przede wszystkim – Janem-rapowanie, z którym to stworzyli dwa świetnie przyjęte w środowisku albumy: „Nocna zmjana” i „Plansze”. Jaka będzie jego rola w Def Jamie? Jest ona bardzo prosta, czyli… stworzenie hitów! – Zobowiązałem się do wyprodukowania wielu utworów, na które będę zapraszał różnych raperów. Już na starcie rozmów z labelem powiedziałem, że nie jarają mnie płyty producenckie i chciałbym umówić się na stworzenie parunastu niezależnych numerów. – przekazał niedawno Nocny w jednym z wywiadów. Zapewne efekty jego ciężkiej pracy usłyszymy w nadchodzącym roku. Kogo chcielibyście usłyszeć na bitach Nocnego? Piszcie w komentarzach swoje typy!
 5. Włodi
  – Legendarny członek Molesty, to drugi weteran po reprezentancie JWP, który postanowił związać się z Def Jam-em. Po wydaniu płyty „OSAD EP” w Universal Music Polska nie do końca było pewne, czy Włodi zabierze się za nagrywanie kolejnego albumu, co za tym idzie, ewentualnie z kim zwiąże się kontraktem wydawniczym. Dziś wszystko jest już „przyklepane” i tylko odliczamy czas premiery 1. singla oraz nowego muzycznego projektu. Jak myślicie, czy ponownie „wszystkie drogi poprowadzą do dymu”?
 6. Rosalie
  – Pierwsza dziewczyna w Def Jam-ie! W styczniu miną dwa lata odkąd na sklepowych półkach pojawiła się płyta „Flashback”, która została wydana nakładem Alkopoligamii. Ta wszechstronnie utalentowana artystka dała się poznać nie tylko środowisku hip-hopowemu, ale i fanom wielu innych gatunków muzycznych, jak: RnB czy elektroniki. Swoje umiejętności prezentowała, m.in. na festiwalach: Open’er i Audioriver. Pojawiała się gościnnie w utworach: Taco Hemingway’a, duetu Rasmentalism, czy Ostochodzi. Obecnie pracuje nad prawdopodobnie najbardziej dojrzałym albumem w jej muzycznej karierze, który ma być dla niej również otwarciem nowego rozdziału. Pierwszy zwiastun tego, co czeka nas w nadchodzących miesiącach możecie sprawdzić na rapnews.pl, przesłuchując singla „Chmury”.
 7. Miły ATZ
  – Najnowszym nabytkiem tego labelu jest młody raper pochodzący z Gniezna, który aktualnie rozwija skrzydła na trójmiejskiej scenie. Tegoroczny Młody Wilk znakomicie odnajduje się w luźnym, klasycznym i często osiedlowo-podwórkowym klimacie. Przykładem tych określeń jest jego najnowsza EP’ka „Deadline”, która ujrzała światło dzienne w listopadzie br. Szczegóły jego współpracy z Def Jam-em nie są jeszcze znane.

Jak myślicie, kto jeszcze może dołączyć do Def Jam Recording Poland?