fot. kadr z klipu

W niedzielę (31 maja) – słuchacze zaczęli informować, że teledysk do utworu „Gooba” został usunięty. Na jego miejscu znalazł się komunikat: „Film nie jest już dostępny z powodu roszczenia o prawa autorskie Magix Enga„. Podczas gdy teledysk 6ix9ine do „Gooba” został usunięty (już wrócił do sieci), oficjalne wideo z tekstami wciąż pozostało na kanale rapera.

Magix Enga to kenijski producent odpowiedzialny za beat do utworu „Gooba”. W niedzielę otagował 6ix9ine’a na Instagramie, twierdząc, że Tekashi z-samplował jeden z jego bitów bez pozwolenia. Opublikował zdjęcie rapera z Brooklynu wraz z podpisem: „Don’t sample my Beats Biggest song Delete By Magix Enga ✌️„.

„Gooba” to pierwsza piosenka wydana po wyjściu z więzienia, przez Tekashi’iego. Utwór pobił rekord, gdy został wydany 8 maja, przewyższając „Kill Shot” Eminema dla największej liczby wyświetleń hip-hopu w ciągu 24 godzin z 38,9 milionami – Eminem miał 38,1 miliona wyświetleń.

Piosenka znajduje się obecnie na 11 miejscu na liście Billboard Hot 100 po osiągnięciu szóstej pozycji. 6ix9ine oskarżył Billboard o fałszowanie wyników jego numerów, aby nie wyszedł na szczyt. Młody raper wdał się w pojedynek z Arianą Grande, której kooperacja „Stuck With U” z Justinem Bieberem zajęła pierwsze miejsce. 

6ix9ine obiecał kolejny singiel, niestety oficjalna data jest regularnie przesuwana. Nowy singiel to prawdopodobnie współpraca z Nicki Minaj. 

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ