fot. @ciociaewaaa_foto

Małach dziś o godzinie 19:05 w RapnewsLive Studio! – kliknij tutaj, aby nie przegapić!

Małach przez kilkanaście lat obecności na polskiej rap scenie wielokrotnie pojawiał się zarówno na podziemnych, jak i legalnych projektach. Dziś skupimy się na tej pierwszej kategorii przeglądając zakamarki internetu w celu znalezienia zwrotek, które warszawski raper dograł do innych projektów.

Jakich? Przyjrzyjmy się…

W 2010 roku Małach pojawił się w jednym z 12 utworów znajdujących się na albumie innego stołecznego rapera – HDS’a. Był on częścią ponad 7-minutowego kawałka „Pamiętaj ziomek” tworzącego tracklistę płyty „Naznaczony”. Warto podkreślić, że gościnnie dograło się również kilku obecnie pierwszoligowych graczy, jak: Oskar (PRO8L3M), Dudek P56, czy Bonus RPK.

Zwrotka od 2:48 do 3:17:

  • Pamiętaj mordo, jeśli Bóg dał Ci talent, takie coś, co ma tylko taki jak Ty gość, to po to kur*, żebyś to wykorzystał

Kolejny udział Małacha, to występ na projekcie stworzonym przez dwóch producentów działających wówczas jako NWS Produkcja, czyli Ryby i Mate. Raper dograł się do numeru „W zgiełku”, którego można usłyszeć wspólnie z jego kompanem Rufuzem.

Zwrotka od 1:11 do 1:50:

  • Autobusy pełne tak, że nie ma miejsca; Emeryta przytrzasnęły znów drzwi do wejścia; Kierowca zdesperowany z potem na czole pędzi, bo koniec pracy na pętli na Kole

Teraz przeniesiemy się do 2015 roku, czyli czasu, w którym miała miejsce premiera płyty Wałek, pt. „Odwet”. Ten krążek był promowany przez ekipę Środowisko Miejskie i to właśnie na ich kanale YouTube dostępny jest do dziś odsłuch kawałka „Zdrowy dystans” z Małachem. To nie wszystko, bowiem jako ciekawostkę należy dodać, że reprezentant MR Crew jest również odpowiedzialny za przygotowanie warstwy muzycznej wszystkich 16 numerów znajdujących się na trackliście.

Zwrotka od 1:15 do 1:57:

  • Nie znam cię, nie znasz mnie, dlaczego chcesz się wpieprzać gdzieś, gdzie nie znasz się; Stary, można dużo chcieć…

Rok później światło dzienne ujrzała 16-tka Małacha (ponownie wspólna z Rufuzem), która trafiła na płytę innego warszawskiego duetu – Marcinek 3Z x Miras, pt. „Na początku był chaos”. Kawałek nosi tytuł „Nietykalne”.

Zwrotka od 1:15 do 1:55:

  • Jest tak, dobry smak i zachowanie masz, bo dobrze wie, że wszystko zrobisz dla niej; Ty, gdzie się patrzysz? Odwróć łeb baranie i głupie tłumaczenia kończą się obsraniem

Inną zwrotką nagraną przez Małacha w 2016 roku jest jego udział w nagraniu „Sztuka przekazu” u Raport Art’a. Tam pojawił się gościnnie wraz z ekipą Dwa Asy oraz DJ’em Gondkiem odpowiedzialnym za skrecze i cuty.

Zwrotka od 2:20 do 3:07:

  • (…) na razie w to wierzą; Niech cieszą się krzywe japy; Trzeba kochać rap, aby robić rapy

Jaki jest Wasz ulubiony feat Małacha? Piszcie nam w komentarzach!

W najbliższy wtorek (2 czerwca) Małach MR Crew pojawi się w RapnewsLive Studio, gdzie będzie odpowiadał na pytania…

Opublikowany przez rapnews.pl Poniedziałek, 1 czerwca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ