3 po 3, czyli Podsumowanie Tygodnia wg rapnews.pl #7 feat. Maxime Marcinkiewicz

Kolejny tydzień to kolejne podsumowanie z serii “3 po 3”, w którym jak co tydzień oceniamy najciekawsze wydarzenia z danego tygodnia oraz gościmy wspaniałego i znamienitego gościa – dziś prezes wszystkich prezesów, ojciec-założyciel, rapnewsowy godfather, który obok wcz. Siwego odpowiada za kształt portalu – Max Marcinkiewicz, który niedawno wrócił z ziemi francuskiej do polskiej. W dzisiejszym zestawieniu to właśnie on rozpocznie jazdę bez trzymanki, pałeczkę przejmie Tomek Kołaczyk, a Mikołaj Kmiecik zamyka zestawienie. Serdecznie zapraszamy!

Hinol przejął internety!

We wtorek Hinol wypuścił nowy klip, pt. “Nie potrzeba mi nic więcej”, promujący jego nowe solo “Od końca do początku”, które ukaże się 25 czerwca. Z tym teledyskiem Hinol wjechał na pierwsze miejsce na karcie na czasie YouTube i zdominował polski internet. Dwa dni później, Hinol przejął nasz instagram @rapnewspl, na którym odpowiedział na pytania fanów i promował swoją wieczorną wizytę w naszym studiu. Czwartkowy live cieszył się dużą liczbą oglądających, podczas którego Hinol w towarzystwie kolegi ze składu Polska Wersja – Jano, wykonał przekozacki mini-koncert. Kto nie widział, musi to nadrobić! 

Transfer: Feno w ekipie Sariusa

Feno to bardzo oryginalna postać na naszej scenie, która dużo pokazała w tym roku. Zaczniemy od aktywnej promocji muzyki na kanale Hashashins – czyt. spora ilość solowych numerów, czy featuringi u ekipy Deysa, aż po dołączenie do tegorocznych Młodych Wilków. Przypomnijmy, że w lutym br. również gościł w skromnych progach Rapnews Studio, by teraz dołączyć do Antihype, co za szalony rok! Kibicuję i czekam na dalszy rozwój kariery. 

Miszel otwiera Euro2020

W piątek odbyło się otwarcie EURO 2020. Turniej rozpoczął meczem Turcja – Włochy, zakończonym wynikiem 3:0 dla Gli Azzuri. Tego samego dnia Miszel wypuścił klip nagrany w Paryżu, zrealizowany do kawałka, pt. “Platini”. Promuje on jego nową tematyczną EP’kę – “EUROTRAP”. Świetny pomysł, aby połączyć muzykę ze sportem i wypromowaniem materiału. EP’ka będzie miala premierę w przyszłym tygodniu na wszystkich platformach streamingowych oraz w serwisie YouTube wytwórni QueQuality.  

Koncerty dla zaszczepionych dzielą artystów i słuchaczy

Wiele osób niezdecydowanych w przypadku szczepień zdecydowało, że weźmie w nich udział na wszelki wypadek – by móc wyjechać za granicę czy uczestniczyć w koncertach i festiwalach. Jak się okazuje, było to przewidywanie poziom expert, bo limity nie obowiązują osób zaszczepionych. Prawdziwy prorok przewidziałby też negatywne reakcje na taki stan rzeczy. Swoje koncerty odwołał już Szpaku, Włodi apelował przeciwko segregacji, a Kali zarzucił artystom wspieranie agendy szczepionkowej. W komentarzach trwa burza słuchaczy, którzy popierają takie działania muzyków z tymi zarzucającymi im foliarstwo. Biorąc pod uwagę dotychczasowe traktowanie branży muzycznej względem sportowych widowisk, lepiej się chyba jednak cieszyć z możliwości koncertowania chociaż dla zaszczepionych, hm?

To w końcu ile preorderów sprzedał Pawbeats?

Dominacja rapu na rynku muzycznym (zarówno tym międzynarodowym, jak również polskim) wciąż spędza sen z powiek artystom wykonującym inne gatunki muzyczne. Nie mniej, tron w tym tygodniu objął Kult z “Ostatnią płytą”. W pierwszej dziesiątce oficjalnej listy sprzedaży zestawiono jednak kilka pozycji rapowych, a najwyżej z nich uplasował się DonGuralesko z płytą zatytułowaną w sposób, który niemal rozjechał tabelę OLiS. Po dyskursie dotyczącym tego, czy Zdechły Osa jest “ostatnim człowiekiem na tej scenie”, spodziewałem się, że wyląduje wyżej niż na 7. miejscu notowania. I jak się okazuje, Brodce nie wystarczy zaprosić do zdjęcia ślubnego Quebonafide, by przebić zawrotną ilość kilkunastu sprzedanych preorderów Pawbeatsa. Z następną płytą Billboard 200 Chart podbity.

Atak klonów Szczyla

Na debiut Szczyla w środowisku się czeka i już sama cisza związana z wyborem wytwórni wywołała duże poruszenie. Szczyl już wystartował z ruchami muzycznymi i nawet zapowiedział album “Polska Floryda”. A chociaż wielu słuchaczom brakowało Szczyla, to nikt nie spodziewał się, że w ramach rekompensaty wróci w kilkunastu wcieleniach w teledysku do “Hiphopkryty”. W komentarzach użytkownik Juan Dig pisze “Gdy prosiłem o więcej Szczyla nie miałem na myśli klipu z 30 Szczylami”. Najdziwniejsze jest to, że w dniu premiery singla zobaczyłem na mieście młodą kobietę łudząca przypominającą stylówką Szczyla – a na szyję opuszczoną miała maseczkę, coś czuję, że skrywała pod nią napis “FATUM”.

Rapujący Najman

Przy ostatniej edycji FAME MMA, która przez Betclica była promowana, uważam, do tej pory – najbardziej hip-hop’ową reklamą z Filipkiem i Kubańczykiem w rolach głównych, na poziomie którego każdy potrzebował. Piszę o tym dlatego, że zalew kiepskich reklam, w których rap jest przeciągany przez przeróżne formy pastiszu, żenady czy po prostu bez wyczucia jest ciągle obecny. Daleko nie trzeba szukać – wystarczy, że przypomnimy sobie wybitną reklamą stworzoną przez Lotto w tym roku. A jako, że MMA-VIP nie przepuści żadnej okazji do promocji, to proszę bardzo – długo nie trzeba było czekać. Słuchacie na własną odpowiedzialność – uważajcie na swoje zdrowie psychiczne oraz uszy.

Steez wyda album z zaprzyjaźnioną wokalistką

Steez, czyli 1/2 duetu producenckiego PRO8L3M, zapowiedział w wywiadzie z Andrzejem Skowrońskim dla portalu muzykaitechnologia.pl, że pracuje nad materiałem z wokalistką, nie z Oskarem, mimo, że ma już zakolejkowane pewne działania producenckie, które czekają na swoje realizacje. Steez tłumaczy również, że ostatni czas był pochłonięty przez rozwój agencji Revolume i dopiero teraz będzie mógł skupić w stu procentach na realizacji i produkcji muzyki. Produceni – drżyjcie, bo zdaje się, nadchodzi nowa jakość. To tak jakby prezes BMW wyszedł teraz na mównicę i powiedział: “Nie no, skupialiśmy się ostatnio na wielkich grillach, teraz dopiero zaczniemy robić samochody”. Osobiście mocno czekam na ten oraz kolejne produkcje Steeza.

Kazik odbiera złotego Popkillera

Warto wspomnieć o tym wyjątkowym, znaczącym dla polskiego hip-hop’u fakcie. Chociażby dlatego, że Kazik Staszewski jako zdecydowana legenda polskiej muzyki, artysta, na którego twórczości wychowały się całe pokolenia ludzi nigdy wcześniej nie odebrał żadnej nagrody – “nie odbierał Fryderyków, nagród MTV czy TOPTRENDY, nawet gdy był danego dnia na miejscu wydarzenia. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni wyjątkowym potraktowaniem Złotego Popkillera, bo to pierwsza branżowa nagroda, którą odebrał w karierze!” – pisał serwis popkiller.pl. Zdecydowanie jest to powód do dumy – sam Kazik nie pojawił się na rozdaniu nagród osobiście, natomiast odebrał nagrodę od Hirka Wrony, co zostało uwiecznione na materiale wideo. Sam Kazik przyznał, że „Hip-hop zawsze był dla mnie niezwykle istotną częścią mojego życia muzycznego, właściwie zmienił moje postrzeganie muzyki jako takiej”.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Wini zawiesza jeden ze swoich projektów?

"Doszedłem do wniosku, że już się Wam znudziłem…" - mówi Wini po analizie ruchu...

TEDE znów pierwszy w Polsce

Warszawski raper znów przeciera szlaki - tym razem jakościowe, i to jeżeli chodzi o...

Do kogo należy półrocze 2021? Co wiesz o polskim rapie?

Jesteśmy na początku tygodnia oraz w ostatnim miesiącu wakacji. Do tego jakiś czas temu...

„Stringi” od Kubańczyka dla Oli Ciupy: „Razem przeszliśmy długą drogę” [VIDEO]

"Stringi" to jeden z najbardziej oczekiwanych teledysków Kubańczyka. Na szczęście fani mogą być zadowoleni,...

EmTe/WuErbe promują singiel “Charty” – nowa EPka w drodze, SPRAWDŹ!

Najnowszy singiel wydany przez ten duet producencki promuje ich najnowszy materiał zatytułowany "LookEmTeNow", który...

Mata, Bedoes, Solar, Białas i inni upamiętnili Powstańców Warszawskich

Mata, Solar, Białas, Bedoes, Janusz Walczuk, Lanek, Jan-Rapowanie, Beteo, Adi Nowak i zespół Kacperczyk...

„Mamy coś do wyjaśnienia” – kontrowersyjna postać vs Popek

Na polskiej ziemi organizuje się coraz więcej gal freakfightowych. Jest Fame MMA, MMA-VIP czy...

Bedoes zagra w serialu?

Tegoroczny teledysk Bedoesa z płyty "Rewolucja romantyczna" z Lankiem nawiązuje do hitowego, mega popularnego...

Michał Pol wysyła propsy: „Kocham Cię Chillwagon”. Będzie współpraca?

Chillwagon "KROWA" - to premierowy klip promujący 3. wspólny album super grupy, na czele...