20-lecie składu PŁOMIEŃ 81! Preorder i nowy klip 'Popiół’ z Kabe

Kiedy premiera płyty?

fot. kadr z klipu

Płomień 81, legendarny skład tworzony przez Pezeta i Onara ogłosił start preorderu nowego albumu, pt. „Szkoła 81”. Płytę promuje teledysk do utworu „Popiół” wyprodukowanego przez Szweda z gościnnym udziałem Kabe.

Tylko w preorderze na plomien81.goingapp.pl – dostępna będzie specjalna edycja albumu zawierającą drugą płytę z nowymi interpretacjami oraz remixami kultowego utworu grupy pt. „Powiedz na osiedlu” oraz zapalniczką typu clipper.

Płomień 81 wraca z albumem po 14 latach od wydania płyty „Historie z sąsiedztwa”. Nowe wydawnictwo to kilkanaście premierowych kompozycji, do części których zwrotki i refreny dograli weterani sceny jak i przedstawiciele nowej szkoły rapu.

Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – Szkołę 81. – mówi Onar.

Singiel „Popiół” jest najlepszym przykładem, jak można łączyć stare pokolenie z nowym, nie tracąc przy tym niczyjego charakteru. Tak jak przy singlu, tak i przy całej płycie „Szkoła 81”, nie potrzebne są podziały, w które nie wchodzimy. – dodaje.

Płomień 81 to zespół założony przez Pezeta i Onara na warszawskim Ursynowie. Grupa wydała trzy albumy. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji ukazał się utwór „Maradona”

Płomień 81: Pezet i Onar wracają z nową płytą. Premiera klipu 'Maradona’!