fot. okładka

6 września – to wyjątkowy dzień dla polskiego Hip-Hopu. To właśnie tego dnia, choć w różnych latach – wyszły na światło dzienne dwa kultowe już krążki: ZIP Skład „Chleb powszedni” (1999) |pisaliśmy o tym na rapnews.pl| i WWO „Masz i pomyśl” (2000). Płyta Sokoła i Jędker ukazała się nakładem wytwórni Sony BMG. 13 lat później na rynek trafiła reedycja.

  • Dziś mija również dokładna 19 rocznica wydania debiutu WWO „Masz i pomyśl”, który wyszedł idealnie rok po albumie Zip Składu. To płyta, która narobiła ogromnego zamieszania, promowana kasetowym singlem „Obejrzyj sobie wiadomości” krzyżująca podziemie z mainstreamem na swój dziwny sposób. Kawałki „Jeszcze będzie czas”, „Nie pisz czarnych scenariuszy” czy „W witrynach odbicia” rozpierdalały wtedy głośniki w całej Polsce. – przekazał na Instagramie, Sokół.

Album „Masz i pomyśl” składa się z 20 utworów, do których gościnnie dograli się: Włodi, Fu, Pelson (w tamtym czasie znany jako Pele), Cyklon, Młodszy Biały, Kosi oraz inni reprezentanci ZIP Składu.