12 miesięcy, 12 najciekawszych albumów roku 2016 wg Rap News

Rok 2016 już za nami, każdy myślami przygotowujemy postanowienia noworoczne, planujemy wakacje, lub po prostu wróciliśmy do codziennych zajęć po świątecznej przerwie.

Artykuł napisany przez Sebastiana Schulza podzieliliśmy na 12 części. Jakie płyty były warte uwagi w minionym roku? Jak na zeszłoroczne premiery patrzy ekipa RAP-NEWS? Zapraszamy do zapoznania się z „marcem”…

Marzec:

Marzec był miesiącem w którym swoje albumy zdecydowali się wydać m.in. :Paluch „10/29”, Jongmen „Dysonans”(recenzja dostępna na naszym portalu), Bezczel „Teraz albo nigdy”, Abel „Hannibal” czy jeden z reprezentantów legendarnej Molesty, Vienio z albumem „HORE”. W tym miesiącu wybraliśmy album członka Fabuły, pochodzącego z Białegostoku rapera, mowa tutaj oczywiście o Bezczelu. Płyta „Teraz albo nigdy” jest albumem przełomowym gdyż nadszedł ten moment w życiu artysty, w którym musi wybrać co dalej z jego muzyką, oraz którędy chce z nią podążać. Bez wątpienia usłyszeć można progres który nastąpił w twórczości Bezczela, znanego i tak ze swojego nietuzinkowego flow i sposobu nawijania. Sam artysta stanął u progu nowego życia, walki z nałogiem i narodzin ukochanego syna, musiał w końcu wziąć sprawy w swoje ręce, więc nikogo nie dziwi tytuł tego krążka. Na płycie zgromadzonych jest 13 utworów na których usłyszeć można takich raperów i wokalistów jak :Paluch, Białas, Tomson, Sobota, Matheo, Kali, Kaen, Peja, Quebonafide oraz ekipę DIXON37. Produkcją zajęli się : B.Melo, Sherlock, David Gutjar, Matheo, DrySkull, RX, Poszwixx; na gramofonach usłyszymy Dj Perca oraz Dj Element. Album obok którego nie można przejść obojętnie. Pozdro Be!

Tekst: Sebastian Schulz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ