12 miesięcy, 12 najciekawszych albumów roku 2016 wg Rap News

Rok 2016 już za nami, każdy myślami przygotowujemy postanowienia noworoczne, planujemy wakacje, lub po prostu wróciliśmy do codziennych zajęć po świątecznej przerwie.

Artykuł napisany przez Sebastiana Schulza podzieliliśmy na 12 części. Jakie płyty były warte uwagi w minionym roku? Jak na zeszłoroczne premiery patrzy ekipa RAP-NEWS? Zapraszamy do zapoznania się z „czerwcem”…

Czerwiec:

Wakacje tuż tuż, przed wieloma słuchaczami dwa miesiące słodkiej laby, ciepłych wieczorów, grillów czy wypadów nad akweny wodne. Bawić w tym miesiącu mogliście się przy akompaniamencie takich albumów jak m.in. : Pro8l3m „Pro8l3m”,Fu „Definicja Istnienia” ( recenzja tego krążka do przeczytania na naszym portalu), Kacper HTA „Oldschool vs Newschool”, Szad Akrobata „Człowiek Duch”, Szesnasty „Pan tu nie stał”, Cywinsky x Dorian „CD Player”, Arach „Opowieści Wiecznego Wędrowca” (recenzja do odczytu na portalu), Quebonafide & QueQuality „Hip Hop 2.0”, Quebonafide x 2sty  „Elektryka Blendtape”, Żabson „Passion Fruit EP”. Oczywistym wyborem na płytę tego miesiąca jest album Pro8l3m pod tym samym tytułem. Duet w składzie Oskara i Steez’a zapewni słuchaczowi niezwykłe doznania pod względem warstwy lirycznej oraz instrumentalnej. Opowieści Oskara balansujące na krawędzi fantazji, posiadają wiele odniesień do czasów współczesnych, natomiast produkcje Steeza, idealnie wpasowują się w klimat kreowany przez jego kompana. Ciekawostką jest też to że na jednym z kawałków umieszczonych na płycie udzielił się legendarny polski raper Eis. Przynajmniej już teraz wiemy gdzie jest. Jak najbardziej polecamy odsłuch.

Tekst: Sebastian Schulz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ