mat. pras.

Stara Rzeźnia umiejscowiona jest na szczecińskiej wyspie Łasztownia, 12 kwietnia będzie gościć w swoich progach zespół Pokahontaz. Będzie to niewątpliwie długo wyczekiwany dzień dla fanów zespołu, ponieważ ostatni raz Szczecin gościł raperów ze Śląska 7 lat temu.

Polska scena zna Rahima i Fokusa już od ponad 20 lat. Artyści zdecydowali się kontynuować współpracę artystyczną pod nową nazwą po rozwiązaniu Paktofoniki, która dla wielu odbiorców gatunku jest symbolem początku Hip-Hop’u w Polsce.
Pierwszy album zespołu Pokahontaz – RECEPTURA, ukazał się w 2005 roku. Na żywo, w Szczecinie pojawili się wówczas z jej drum’n’bassowym ‚remixem’ czyli projektem R+. W ogóle cała płyta była muzycznym zaskoczeniem, dzięki prekursorskim na tamte czasy wpływom muzyki elektronicznej.
Na kolejny album trzeba było czekać aż 7 lat. Ostatni swój koncert Pokahontaz zagrali w Szczecinie właśnie z płytą REKONTAKT. Było to w roku 2012, tym samym, w którym ukazał się film „Jesteś Bogiem”, w reżyserii Leszka Dawida, opowiadający historię PFK. Klub Pierwsze Miejsce zgromadził wówczas ponad 500 osób.
Trzecia płyta, czyli REVERSAL, była kontynuacją muzycznej podróży po odległych krainach eksperymentalnych dźwięków, ale jeden utwór z niej – „Habitat” wrócił stylistycznie do korzeni, czym rozbudził nostalgię fanów i ich marzenia o albumie Pokahontaz w klimacie z przed lat.
Stało się temu zresztą zadość. Materiał z płyty RESET, która ukazała się 1 grudnia 2017 roku, zrealizowany przez duet White House z Wrocławia, nagrany jest w duchu lat 90’tych. Czy możemy słuchając go poczuć się jak w czasach, gdy mieliśmy po 20 lat, o tym dowiemy się w Starej Rzeźni 12 kwietnia, na koncercie, na który serdecznie zapraszamy.
Zespół poinformował, że pracuje nad piątym krążkiem, także oprócz znanych już od ponad roku utworów mamy szansę usłyszeć przedpremierowo także nowe piosenki. Album nie ma jeszcze znanej daty premiery, jednak jego przedsmak można usłyszeć w utworze „Z innej bajki”, do którego powstał także teledysk.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety w cenie 35 PLN w przedsprzedaży dostępne w serwisie bilety.fm, oraz w cenie 40 PLN do nabycia przed koncertem. Ze względu na wielkość lokalu dostępnych w sprzedaży będzie tylko 250 biletów.

Aktualności dotyczące wydarzenia dostępne będą w serwisie facebook pod adresem wydarzenia: kliknij!