10 teledysków, które powstały podczas koncertów

Którzy raperzy uwiecznili występy na scenie w formie klipu?

Mimo że serwisy streamingowe przejmują władzę nad platformami wideo w kwestii popularności muzyki, raperzy wciąż okraszają największe hity teledyskami. Czasem stawiają na fabułę, czasem klasyczną nawijkę – ale dzisiaj skoncentrujemy się na numerach, do których klipy zrealizowano podczas koncertów.

Zamów album: PlanBe / Sir Mich „Flamingo”

Wybraliśmy ich 10 i znajdziecie tu zarówno nagrania stworzone podczas festiwali, jak i solowych koncertów.

2115 – Więcej dymu

Teledysk do pierwszego numeru zapowiadającego nadchodzące ruchy składu Bedoesa nagrano w kwietniu podczas festiwalu Made in WWA, a dokładniej koncertu White’a 2115. Trzeba przy okazji zaznaczyć, że to prawdopodobnie na tym koncercie najliczniej stawiła się warszawska publiczność. Efekty można dostrzec na nagraniu, a TikTokowe zacięcie 2115 pozwala podejrzewać, że to nie ostatnia taka akcja z udziałem fanów.

Szpaku – GOLEM

Po krytyce jaka spadła na Szpaka w ostatnich latach, napływające z każdej strony propsy po wydaniu „Domu Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza” zrobiły piorunujące wrażenie. Młody Simba zdecydował się wykorzystać ten moment i na pierwszym koncercie z trasy w Gdańsku nagrał z fanami klip do utworu „Golem” – pierwszego tracku z „Młody Simba mixtape”, łączącego w spójną kompozycję luźne numery.

Quebonafide – Jackass

Teraz odnotowujemy delikatny skok w przeszłość – trzeba przyznać, że to dość niecodzienny widok spoglądać na numer Quebonafide, który ma niespełna półtora miliona wyświetleń. „Jackass” pochodzi z „Erotyki”, albumu dorzucanego w preorderze „Egzotyki”. Obok piosenek wizualizowanych nagraniami z całego globu trzeba czasem postawić na wideo przedstawiające regularny, koncertowy melanż.

Tede feat. Jan Marian – ESPEOERTE

Klip powstał podczas koncertu 13 listopada ubiegłego roku w Katowicach nakręcili moher., Mikołaj Głowacki i Mateusz Strojewski. Był to pierwszy singiel zapowiadający płytę „ESPEOERTE 0121”. Stanowił on równocześnie relację z jubileuszowego koncertu, którego najjaśniejszym punktem było pogodzenie się z Borixonem po blisko 20 latach konfliktu.

Bedoes feat. Taco Hemingway – Chłopaki nie płaczą

Po festiwalowej akcji 2115 nikogo nie powinna dziwić solowa obecność Borysa w tym zestawieniu. Numer „Chłopaki nie płaczą” okraszono teledyskiem podczas występu Bedoesa w Gdyni. Taco nie zdołał się na nim zjawić o czym reprezentant SBM informuje na początku nagrania:

  • Nie udało nam się z Taco złapać, każdy z nas jest indywidualistą, ale stwierdziłem, że skoro obiecałem wam klip, to go zrobimy. I robimy ten klip tutaj.

Zdechły Osa – New Age Punk / Patolove / Za życie

W przypadku Osy ciężko mówić o pełnoprawnych klipach, bo to zaledwie zapętlone urywki. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że w każdym z trzech wymienionych numerów z albumu „Sprzedałem dupe” pojawiają się inne, można już spokojnie uznać, że wypełniłyby one czas ekranowy całej piosenki. Trzeba przy okazji oddać, że koncerty Zdechłego Osy to doświadczenie jakie ciężko zapomnieć. Tam pogo zaczyna się już na pierwszym numerze supportu.

Sobel – Patologiczny zew

Swoje przeskrobał, ale nie bez kozery w debiucie udało mu się zdobyć diamentowe wyróżnienie za album. „Patologiczny zew” odnosi się do wszystkich przypałów jakie w pewnym momencie licznie zaliczał Sobel, zestawiając je z sukcesem i uwielbieniem oddanych fanów. Każdy popełnia błędy – miejmy nadzieję, że dzięki wyniesionej z nich nauce będzie ich coraz mniej.

Pikers – Cyrkiel

W pewnych kręgach mówi się, że Bóg jest łysy. Pikers świadomie obrał drogę z dala od mainstreamu i tworzy muzykę na własnych zasadach. Nie przeszkodziło mu to w zebraniu małego kościoła zafascynowanych słuchaczy. Ich obecność zaznaczył w poniższym teledysku – kadry bawiącej się publiki przecinane są nawijką z backstage’u.

Solar & Białas – Bumbap

Tym razem nieco bardziej klasyczna iskra i raczej już ostatnia tego typu. Video to parogodzinny spontan, który mamy nadzieję umili słuchanie kawałka. Video koncertowe zostało nakręcone na Koncercie premierowym PCC „Made In Heaven” który odbył się w klubie Eskulap, w Poznaniu 17.10.2014” – w ten sposób o numerze pisali ojcowie SB Maffiji. To jeszcze te czasy, gdy nie każdy projekt wychodzący spod szyldu wytwórni w mgnieniu oka pokrywał się złotem – kawał historii.

WWO – Jeszcze będzie czas

Utwór „Jeszcze będzie czas” pochodzi z 2000 roku, z czasów, gdy hip-hop w Polsce dopiero zdobywał swoich zwolenników. Tym większe rozczulenie może wywołać zamieszczony teledysk do numeru z albumu „Masz i pomyśl” wydanego w czerwcu już blisko 22 lata temu. Na klipie znajdziecie archiwalne nagrania z koncertów, a co bardziej zatwardziali fani rapu być może również siebie sprzed 20 lat.

EV z Def Jamu w Rapnews Studio

Za nami live z EV, czyli nowym reprezentantem wytwórni Def Jam Recordings Poland. Dowiedzieliśmy się, do czego potrzebny mu label, z jakiego powodu nie lubi Edzia oraz odkrywa tajniki TikToka. Więcej na YouTube, wejdź i zostaw kciuka w górę!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Kizo z PATOLIFE, czyli nową szaloną serią. Będzie HIT Internetu?

Kizo zaskakuje swoich fanów kolejnym nietuzinkowym projektem. Tym razem wprowadza zupełnie nowy format. Co...

AKASH szykuje film dokumentalny – badania potwierdzą, że Ziemia jest płaska?

Raper AKASH postanowił ostatecznie rozwiać wszelkie niejasności i dezinformacje krążące w sieci na temat...

To 1 z 3 sesji, inaczej Popek mógłby wylądować w szpitalu – zobacz efekt! [VIDEO]

Popek postanowił zaufać Mistykowi, który pracuje nad jego nowym tatuażem. Nie jest to zwykły...

Dawid Kwiatkowski o Bedoesie: „Ja się cholernie bałem Borysa, ale…”

Dawid Kwiatkowski w rozmowie z ESKA opowiedział o kulisach współpracy z Bedoesem. Zaskakująco przyznał,...

Wiewiór pokonał Josefa Bratana, Alberto wyzywa go do walki: „Pchasz się w gips”

Alberto zareagował na przegraną walkę swojego brata - Josefa Bratana. W jaki sposób? Wyzwał...

Pęku: „Rap to ciężki kawał chleba” – raper wydał płytę, zapowiada kolejne V.E.T.O!

Pęku wrócił ostatnio z najnowszym albumem i co ciekawe, nie robi dłuższej przerwy. Właśnie...

Popek z… nową twarzą! Szalony raper, szalone tatuaże:„Boże wyrwij mi rogi z czaszki” [VIDEO]

Popek, czy to Ty? - takie pytanie od lat krążyło w sieci. Teraz można...

Kazior już na wolności! Był w zakładzie karnym w Berlinie

Kazior jest w trakcie promocji swojego najnowszego solowego albumu. Jednak raper musiał zmienić swoje...

Young Leosia i Bambi w Fame MMA – mamy deklaracje raperek

Young Leosia i Bambi pojawiły się jako goście specjalni w studiu Fame MMA podczas...