grafika: rapnews.pl

Postanowiliśmy przygotować Wam listę albumów, które ujrzą (na pewno lub prawdopodobnie) światło dzienne w 2020 roku. Część z nich ukaże się za kilka/kilkanaście tygodni, a inne są dopiero w planach.

Listę najbardziej oczekiwanych według nas płyt znajdziecie poniżej.

1. KABE „ALBINOS EP”
Reprezentant Stoprocent to jeden z najlepszych i najpopularniejszych raperów młodego pokolenia na polskiej rap scenie. Po wielomiesięcznej promocji debiutanckiego legalnego projektu „Albinos EP”, w końcu wystartowała sprzedaż długo oczekiwanego preorderu. Projekt składa się z 8 utworów, ale… to nie koniec! Wszyscy fani, którzy postanowią kupić fizyczną wersję w przedsprzedaży, otrzymają specjalny kod umożliwiający dostęp do kolejnych 16 nieopublikowanych nigdy wcześniej kawałków. Premiera „Albinosa” zaplanowana jest na 17 stycznia.

2. KAEN „ON”
KaeN znów namawia do złego! Raper po kilku latach przerwy postanowił założyć maskę i zaserwować wszystkim sporą dawkę wulgarnych i agresywnych tekstów. Nadchodzące wydawnictwo, które ujrzy światło dzienne 14 lutego, będzie składać się z 15 premierowych utworów. Wśród gości usłyszymy wiele niespodziewanych artystów, jak: Episa DYM KNF, B.R.O i Zbuka. Pierwsze 3. single dostępne są na rapnews.pl (#KAEN).

3. SZPAKU X KUBI PRODUCENT „DZIECI DUCHY”
Szpaku postanowił odejść z BOR Records i założyć własną wytwórnię – GUGU. – Tworzymy coś innowacyjnego. Chcemy połączyć świat horroru ze światem baśni i muzyki. – oznajmił raper pochodzący z Morąga. Swoją nową drogę rozpoczął od video-singla „Kochaj mnie”, który promuje jego pierwszą wspólną płytę z Kubim Producentem, pt. „Dzieci Duchy”. Sklepowa premiera zaplanowana jest na 28 lutego.

4. PŁOMIEŃ 81 „SZKOŁA 81”
Jeśli już mowa o Kabe, to warto wspomnieć, że pojawił się on w najnowszym singlu „Popiół”, promującym kolejną płytę legendarnego składu Płomień 81. Onar i Pezet postanowili w 2019 roku ponownie połączyć swoje siły, a to ze względu na 20-lecie działalności artystycznej grupy. Aktualnie ursynowska formacja jest w trakcie promocji krążka „SZKOŁA 81”, której premiera odbędzie się 20 marca. – Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. (…) Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – SZKOŁĘ 81. – przekazał Onar.

5. TPS ZDR X MURZYN ZDR „ZBIERACZE BANKNOTÓW”
Prawdopodobnie w I kwartale 2020 roku na sklepowych półkach pojawi się pierwszy wspólny album dwóch reprezentantów radomskiego składu. TPS i Murzyn po projektach w ekipie ZDR („Nie zapomnij pochodzenia”, „Życia stara szkoła”, „Trzecia część”) łączą swoje siły jako duet. – Mamy dużo wspólnych tematów i czas je nawinąć. – powiedział nam niedawno TPS. Z tego, co już wiemy, materiał będzie utrzymany w mocnym, ulicznym klimacie. Nie zabraknie także gości, którzy mają być sporym zaskoczeniem!

6. PEJA X MAGIERA „2050 EP”
Kolejny wspólny projekt Peji i Magiery? Będzie! Po albumach „25_godzin” oraz „G.O.A.T.”poznański raper ponownie połączy siły z współzałożycielem White House Records. Wszystko wskazuje na to, że będzie to EP’ka, wstępnie zatytułowana „2050”. – Niedługo będzie nowy album. Zrobimy EP’kę z Magierą na przyszły rok. Pewnie jeszcze zimą. – oznajmił Rychu. Jej premiera prawdopodobnie zaplanowana jest na koniec 2020 roku.

7. ELDO „ALFA”
Warszawski raper od jakiegoś czasu szykuje materiał nad swoją kolejną solową płytą. Jego ostatnie wydawnictwo ukazało się pod koniec 2016 roku. Wówczas na sklepowe półki trafił projekt zatytułowany „Psi”. Nowy album będzie nosił nazwę „Alfa”! – Preorder ogłosimy zaraz po nowym roku razem z singlem. – przekazał niedawno członek legendarnego Grammatika. Eldoka podkreślił również, że tworzy ją z pasji do muzyki, a nie dla profitów. – Mam bardzo dużo dystansu do opinii. Chcę wykonywać swoją pracę jak najlepiej i to jest moim celem. Nie uważam, żebym był świętą krową, której należy się jedynie poklask. – rzekł, odpowiadając na pytanie jednego z fanów. „ALFA”. Premiera 2020!

8. SŁOŃ WSRH X DOPE D.O.D. „SICK6SIX”
Jeden z dwóch projektów Słonia, który ukaże się w 2020 roku – od kilku miesięcy był objęty tajemnicą, co wzbudzało ogromną ciekawość wszystkich fanów. Zastanawialiśmy się, z kim reprezentant WSRH mógł połączyć swoje siły. Dziś już wiemy – Słoń nagrał kilka utworów ze znanym holenderskim składem – Dope D.O.D. Pierwszym przedsmakiem jest klip zrealizowany do numeru „Xmas 2019”. Na krążku usłyszymy gości z zagranicy oraz jednego z Polski. Premiera odbędzie się 14 lutego.

9. KAFAR DIXON37 „PANACEUM 3: CZARNO NA BIAŁYM”
Singiel i klip „KID: Krocz Inną Drogą” otworzył promocję kolejnej solowej płyty Kafara zatytułowanej „Panaceum 3”. Do utworu dograli się: Peja, Pezet i Tomasz „Lipa” Lipnicki. Wraz z jego premierą, rozpoczęła się również przedsprzedaż krążka, który ujrzy światło dzienne pod koniec lutego. – Płyta obfituje w teksty celnie opisujące polską, nierzadko trudną rzeczywistość. Brzmieniowo na albumie dominować będą klasyczne, oldschool’owe produkcje, ale nie zabraknie również bardziej nowoczesnych, eksperymentalnych akcentów. – czytamy w opisie projektu. O warstwę muzyczną numerów zadbali, m.in. O.S.T.R. i Poszwixxx. Na krążku nie zabraknie także ciekawych gości. Więcej informacji poznamy w nadchodzących tygodniach.

10. REST DIXON37 „WNM 3”
Zostaniemy już przy formacji Dixon37, ponieważ prawdopodobnie w nadchodzącym roku nie tylko Kafar wypuści kolejny projekt. Rest tuż po swojej debiutanckiej walce w klatce (FFF 2) z Rafałem „Tito” Krylą zapowiedział, że zamierza poświęcić czas na przygotowywanie nowej płyty. Rest, tak samo jak Kafar, zamknie trylogię. Dotychczas warszawski raper wypuścił dwa krążki: „WNM” i „WNM2”. Czas na „WNM3”!

Kolejna część zostanie opublikowana na rapnews.pl już wkrótce. Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach Waszymi propozycjami albumów, na które nie możecie doczekać się w 2020 roku.

⤵️⤵️⤵️