53354675

Już 5. listopada w Gdańsku odbędzie się impreza – Mistrzowie Podziemia 2: Rap Battle

Mistrzowie Podziemia – Rap Battle to innowacyjna formuła pojedynków pomiędzy artystami hip-hopowymi, która stanowi swego rodzaju alternatywę dla pojedynków freestyle’owych. Tu zawodnicy pojedynkują się na przygotowaną wcześniej twórczość. Zainicjowano ją w Gdańsku w lipcu tego roku w klubie Protokultura. Właśnie zapowiedziano drugą edycję tego wydarzenia. Tytuły bronić będzie gdański raper Silver.

W bitwie bierze udział osiem składów, z których trzy zostaną przez organizatorów rozstawione (w tym obrońca tytułu), cztery wyłonione będą przez jury ze zgłoszeń eliminacyjnych, a ostatniego uczestnika wskaże publiczność. W bitwie mogą brać udział również MC występujący solowo. Warunek jest jeden – artysta nie może posiadać w dorobku legalnie wydanej płyty. Na początku bitwy składy losowane będą w pary ćwierćfinałowe. Pojedynek pomiędzy zawodnikami dzieli się na dwie rundy, w każdej rundzie battlujący dostają po 3 minuty, by zaprezentować przed jury i publicznością swój repertuar. W ciągu tego czasu zrobić można wszystko, dissować przeciwnika, nawinąć swój najlepszy numer, nawinąć kilka różnych zwrotek. Całość może odbywać się na bitach kradzionych, bądź na podkładach własnego autorstwa. Po walce werdykt wydaje publiczność oraz jury, a zwycięzca przechodzi dalej. W skład grona sędziowskiego wejdą: WENA oraz Tomasin ze składu DwaZera. Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 2000 złotych. By wygrać turniej trzeba przygotować dobrą taktykę, czyli wiedzieć kiedy zagrać swoje najlepsze numery, kiedy dać banger, a w którym momencie zaprezentować swoją bardziej liryczną stronę. Zwycięzca musi stoczyć trzy pojedynki, w czasie których nie może powtórzyć dwa razy tego samego numeru. W przypadku remisu i dogrywki oba składy dostają dodatkową minutę, w której pojedynkują się na podkładzie beatboxowym. Całość zapowiada się ciekawie, a tak skomponowana formuła zapewnia na scenie ogromne emocje oraz dużą dynamikę.

Pierwsza edycja odbyła się w lipcu, w gdańskim klubie Protokultura. Wzięło w niej wówczas udział osiem ekip: Kaz, Dejwid, Grupa Loopa, Stochu, Ch.Z.M., Propaganda, Tomasz K. oraz Silver. Bitwę wygrał ostatni z wymienionych, po zaciętym boju i dogrywce w finale z Grupą Loopa. Sporym zaskoczeniem był nieznany nikomu wcześniej Tomasz K., który w ćwierćfinale pokonał bardziej utytułowanego Stocha. Świetnie pokazała się również Grupa Loopa, która miała szansę na zwycięstwo, ale w finale, podczas dogrywki pod beatbox serwowany przez Quantiego (obecnie członka zespołu Me, Myself And I), nie wybrali odpowiedniego tempa, co wykorzystał ich oponent, prosząc Quantiego o klasyczny, wolny bit, na którym wypadł lepiej. Silver miał także świetnego hypemana, który podbijał go w najlepszy z możliwych sposobów. Sędziowali wtedy Tomasin, Mielzky oraz publiczność, której było grubo ponad 200 osób. Tamte zawody pokazały jak interesująca jest ta formuła. Publiczność była zachwycona, składy proposowały, organizatorzy musieli więc pójść za ciosem organizując drugą edycję. Ta odbędzie się 5 listopada.

Headlinerem wieczoru będzie WENA, który uświetni całość swoim koncertem. Za obsługę DJ’ską odpowiedzialny będzie DJ Shoode, a prowadzącym, podobnie jak w zeszłym roku, będzie znany z Bitwy o Stocznię; El Cabu.

Zgłoszenia do eliminacji przyjmowane są do 23 października pod adresem mailowym: mistrzowiepodziemia@gmail.com.

Więcej szczegółów znajdziecie na facebookowym wydarzeniu: DOŁĄCZ!

PLAKAT:

mistrzowie-podziemia-2-plakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ