Młodzi nie wiedzą, kto to Volt czy ZIP Skład” – podkreśla bardzo istotną kwestię Żary.

Żary to warszawski raper związany z ekipą Hemp Gru i DIIL Gang: “jestem w rodzinie DIIL Gang od samego początku” – zaznaczył niedawno w rozmowie z Rap News (pełna treść: wejdź!).

2. grudnia 2016 roku wydał on swoją pierwszą solową płytę, pt. “Swój Chłopak”, gdzie obok klasycznych brzmień możemy usłyszeć nowoczesne brzmienie. Nowoczesność to ważny temat, z którym zmaga się “dzisiejsza” rapowa scena. Czy idąc do przodu, zapominamy o korzeniach?: “Jak byłem małolatem, to słuchałem Molesty. Wyciągałem dużo z tekstów Wilka, Vienia, Pelsona czy Włodiego. Nauczyłem się dzięki temu, jak postępować z ludźmi, jak z nimi rozmawiać. A dzieciak słuchający drugiego dzieciaka, który nawija, że ma przejebane, a ma 18 lat, to jest dno kompletne. Druga sprawa to małolaci nawijający o gangsterce i spluwach. Jakby taki raper się urodził w latach 70. czy 80., mógłby coś na ten temat powiedzieć. Wtedy to nie było nagłaśniane. Jak ktoś o tym nawijał, mogłeś mu ufać, dzisiaj już nie” – mówi Żary w rozmowie przeprowadzonej na potrzeby najnowszego numeru magazyny VAIB.

Fajnie, że młodzi mają możliwość, wychodzą na scenę, mają dużo odbiorców i grają koncerty, nieraz więcej od nas, ale ciekawe, co powiedzą za 10 lat, jak będą już po tej rapowej podróży. Czy będą dumni z tego, co mówili? Zobaczymy. Ja jako Żary nigdy nie powiem, że pierdoliłem głupoty, czy to na „Kluczu”, czy featach. Młodzi nie wiedzą, kto to Volt czy ZIP Skład. Jak chcesz coś tworzyć, to musisz poznać, od czego się zaczyna” – dodaje.

Cały wywiad z Żarym oraz Szwedem SWD przeczytacie w najnowszym numerze VAIB.

TELEDYSK: ŻARY x SZWED – „Mówię na razie” (ft. Dudek P56)

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. A co nie pierdoliles? Nie chce mi sie zagladac i szukac tych twoich sucharów na przestrzeni lat, czy to na featach czy gdziekolwiek

  2. Typowy FIUT. do szkoły zapier… Na wf bo za dużo energii masz w sobie Ale przestań żreć ten puder

  3. zary to obecnie najlepiej zapowiadajacy sie mlody raper, siedzi w rap grze od korzeni, uczy sie od najlepszych (chociazby bilona i wilka, niekwestionowanych ikon polskiego rapu) i rap, ktory tworzy ma przeslanie. Jest dobry w tym, co robi i sam z przyjemnoscia lubie zarzucic na sluchawki jego nuty, bo ma orginalny glos, styl i robi to, co kocha, nie to co sie sprzeda. A cala “dyskografie” tych niuskulowych pedalkow zjada zjada jednym wersem. P.S wyczowam bol dupy gimbow, ktorych jedynym problemem jest to, ze nie maja na szlugi, albo laska im nie daje, o ile wgl ja maja. Propsy zary, niuskulowe pedaly niech zajma sie kurwa zbieraniem truskawek, bo do tego sie tylko nadaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ