fot. kadr z klipu „1942 Flows”

Ostatnimi czasy wielu raperów wzięło na celownik Donalda Trumpa, a Meek Mill jest jednym z nich. Jego odpowiedzią na działania rządu oraz rosnący niepokój społeczny jest utwór, który ujrzał światło dzienne w piątek (5 czerwca).  

Ścieżka odnosi się do ucisku systemowego, a jednocześnie zawiera komentarze Trumpa wygłoszone podczas przemówienia wyborczego w 2016r., w którym zminimalizował problemy społeczności czarnoskórych. Na początku nowo wydanego klipu „Otherside of America”, raper z Filadelfii zamieścił krótki filmik z kontrowersyjnej przemowy Trumpa, zaczynającej się słowami: „Co masz do stracenia? Żyjesz w biedzie. Twoje szkoły nie są dobre. Nie masz pracy. Pięćdziesiąt osiem procent twojej młodzieży jest bezrobotna. Co do diabła masz do stracenia?„. 

Założyciel Dream Chasers Records podzielił się swoją opinią w „Otherside of America”, rzucając wersy na temat ubóstwa, trudności gospodarczych i przemocy w różnych kręgach społecznych. Meek, który jest zwolennikiem reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych zamyka projekt wywiadem, który przeprowadził w CNN w 2018r., w którym zapytał dziennikarza Michaela Smerconisha, czy nosiłby broń, gdyby mieszkał w sąsiedztwie przytłoczonym przemocą. 

  • Zawsze marzyłem, aby być w CNN, aby móc wyrazić siebie i przemawiać w imieniu pozbawionych głosu młodych mężczyzn w Ameryce. – rozpoczyna raper Dreams and Nightmares.
  • Pierwszy krok, który powiedziałbym: dorastałem w Ameryce w bezwzględnej dzielnicy, w której nie jesteśmy chronieni przez policję, dorastaliśmy w bezwzględnych warunkach, dorastaliśmy wokół morderstwa, widzicie morderstwo, widzicie siedem osób umierających tygodniowo, Myślę, że prawdopodobnie nosiłbyś broń. – mówił wówczas Meek Mill.

Meek Mill nie wymienia w swoim track’u prezydenta Trumpa, ale utwór uwzględnia negatywne komentarze wypowiedziane przez obecnego prezydenta w kierunku społeczności czarnoskórych. Wydanie „Otherside of America” nastąpiło kilka dni po ogólnoświatowych protestach domagających się sprawiedliwości dla George’a Floyda, Breonny Taylor i Ahmauda Arbery’ego, czarnych mężczyzn i kobiet, którzy zostali zabici z powodu rasizmu i brutalności policji.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here