fot. Karol Grygoruk

Polacy pokochali polskie playlisty Spotify

Minęło 5 lat od kiedy serwis Spotify pojawił się w Polsce i 3 miesiące od kiedy w serwisie pojawiły się polskie playlisty, czyli muzyczne składanki stworzone specjalnie dla użytkowników z Polski. Playlisty powstały by reprezentować polskich słuchaczy i ich preferencje oraz promować i wspierać polskich artystów. Okazuje się, że pokochaliśmy polskie playlisty!  Ich popularność stale rośnie, co doskonale obrazuje zestawienie najpopularniejszych w Polsce playlist. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż 8 polskich playlist, wszystkie na topowych pozycjach.

Popularność polskich playlist dostrzegają także polscy artyści z niezależnych wytwórni: Ponad 20% streamów muzyki wytwórni Asfalt Records w serwisie Spotify pochodzi obecnie z lokalnych, polskich playlist. Cieszę się, że hip hopowe playlisty radzą sobie tak dobrze, to oznacza, że ludzie chcą słuchać naszej muzyki. Trzymamy kciuki by popularność playlist nadal rosła – powiedział Marcin “Tytus” Grabski, założyciel Asfalt Records, do której należą między innymi O.S.T.R., Taco Hemingway oraz Otsochodzi.

Po więcej danych dotyczących najpopularniejszych polskich playlist, jak sobie radzą oraz kto i kiedy słucha ich najczęściej, zapraszamy na stronę biura prasowego Spotify: spotify.prowly.com

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ