fot. @ciociaewaaa_foto

„Opowieści z doliny smoków” to najbardziej dojrzała płyta w dotychczasowej karierze Bedoesa. Trzecia legalna płyta jednego z największych objawień muzycznych ostatnich lat ujrzy światło dzienne już 29 listopada. „Opowieści z Doliny Smoków” to bezkompromisowa wycieczka po uczuciach człowieka doświadczonego przez zepsuty świat. Na płycie kipi od kontrastów. Miłość i poszukiwanie szczęścia staje naprzeciw złym ludziom, dużym pieniądzom i dziewczynom bez zahamowań.

Bedoes startuje z bardzo wysokiego poziomu muzycznego mając za sobą współpracę z największymi ksywami rapowego świata. Młody, ale doświadczony przez branżę, zaczyna eksperymentować z muzyką szukając nowych ścieżek rozwoju, szlifując zarazem styl znany z poprzednich krążków.

Nowa płyta to polemika z otaczającą rzeczywistością i próba odnalezienia wartości cennych dla samego artysty i odrzucenia tych, które sprowadzają na sam dół. Bedoes zaprasza nas do świata pełnego pokus i stara sobie z nimi radzić układając życie tak by czerpać z niego jak najwięcej, bardziej zwracając uwagę na uczucia niż dobra materialne.

Tytuł krążka to alegoria do złego świata przepełnionego złymi ludźmi. Reprezentant SBM Label ukazuje rzeczywistość w ciemnych barwach, starając się być rycerzem dla siebie i swoich bliskich.

To pierwszy raz, gdy Bedoes pracuje nad legalną płytą bez Kubiego Producenta. Muzyką przy projekcie zajął się legendarny w środowisku Lanek. Współpraca z nowym producentem otwiera Bydgoszczaninowi nowe drogi w muzycznym rozwoju.

Autorem poligrafii jest Rybskie, który w wydaniu wykorzystał zdjęcie Magdaleny Wdziękowskiej.

W wersji preorderowej, oprócz albumu „Opowieści z Doliny Smoków”, dołączana jest epka w języku angielskim i zestaw dodatków kolekcjonerskich. Płyty są dostępne w wersji z limitowanym merchem i pierwszą pulą biletów na trasę koncertową Bedoesa zaplanowaną na 2020 rok.

Przedsprzedaż trwa na stronie: www.sbmstore.pl.

Oficjalna tracklista albumu „Opowieści z Doliny Smoków”:
1. 1998 (mam to we krwi)
2. SAUVAGE ft. Białas, Taco Hemingway
3. Opowieści z Doliny Smoków
4. Brzydkie Rzeczy ft. DJ Johny
5. Wschód (lubię zapierdalać) ft. Kosa, White 2115
6. Anarchia 2019 (zawsze chciałem to zrobić)
7. Polaco (to też) ft. Mr. Polska
8. Smoki
9. VOGUE
10. Lesbijki
11. Fresh Prince (trill 4ever) ft. Malik Montana
12. Łzy (pierwszy kawałek na tej płycie) ft. Kuqe 2115
13. Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)
14. Fendi (poznaliśmy się w studio) ft. Smxkey Nunno
15. Playboy (dla Lanka) ft. Blacha 2115
16. Gdzie jest Eis? (to dla Was)

BONUS TRACKS:
17. FPS
18. Hardcore Pleasure ft. Flexxy 2115, Kuqe 2115
19. Michelangelo ft. Pressa
20. Nadchodzi lato

Tracklista angielskiej „2119 EP” dodawanej do preorderu:
1. Brixton Kallin
2. Faded
3. Lost ft. Taco Hemingway
4. Kold Nightz
5. European Love

View this post on Instagram

Oficjalna tracklista albumu Opowieści z Doliny Smoków. @lanek_1 1. 1998 (mam to we krwi) 2. SAUVAGE ft. @bialas_h8m5 @tacohemingway 3. Opowieści z Doliny Smoków 4. Brzydkie Rzeczy ft. @legendarny_djjohny 5. Wschód (lubię zapierdalać) ft. @kadoes_ @2115white 6. Anarchia 2019 (zawsze chciałem to zrobić) 7. Polaco (to też) ft. @mrpolska 8. Smoki 9. VOGUE 10. Lesbijki 11. Fresh Prince (trill 4ever) ft. @donmalikmontana 12. Łzy (pierwszy kawałek na tej płycie) ft. @kuqe2115 13. Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze) 14. Fendi (poznaliśmy się w studio) ft. @smxkey_nunno 15. Playboy (dla Lanka) ft. @blacha_2115 16. Gdzie jest Eis? (to dla Was) BONUS TRACKS: 17. FPS 18. Hardcore Pleasure ft. @flexxy2115 @kuqe2115 19. Michelangelo ft. @pressa.armani 20. Nadchodzi lato Tracklista angielskiej „2119 EP” dodawanej do preorderu. 1. Brixton Kallin 2. Faded 3. Lost ft. @tacohemingway 4. Kold Nightz 5. European Love Więcej na moim fanpage na Facebooku, link na story. fot. @magdalenawdziekowska

A post shared by @ bedoes2115 on