Vienio z nowym projektem – Salvation Plaza

3. czerwca w polskich sklepach muzycznych do kupienia ścieżka dźwiękowa do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja. Wydawcą płyty jest wytwórnia Requiem Records.

“Baby Bump” to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy, polski debiut ostatnich lat. Zdaniem amerykańskiej krytyki jest to „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”.„Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks”, który „chwyci cię od samego początku i nie puści już do końca”.

Na pierwszy singel promujący soundtrack trafiła piosenka „Shake it like a pro” Salvation Plaza. Jest to kolektyw, który tworzą trzy osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji nagrania utworu „Shake it like a pro”.

Jak oficjalny czytamy na fanpage Salvation Plaza: Salvation Plaza to kolektyw, który tworzą 3 osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji stworzenia utworu do filmu Kuby Czekaja pt. “Baby Bump” (premiera 3 czerwca 2016). Teledysk został zmontowany przez samego reżysera. 

Grupa powstała z pomysłu Vienia – legendy polskiej sceny hip-hopowej. Równie dobrze jak z rapem radzi sobie z pisaniem tekstów dla innych wokalistów, a jego ucho i doświadczenie muzyczne mają znaczący wpływ na kompozycje i brzmienie grupy. 

Simba to uznany producent i dj drum’n’bassowy, oraz autor audycji radiowych. Brzmienie zespołu opiera się na jego rozpoznawalnym stylu, jednak utwory Salvation Plaza różnią się od jego własnych produkcji.

Stefski to wokalista, gitarzysta i autor-kompozytor piosenek. Wychował się we Francji. W Polsce dał się poznać jako promotor koncertów frankofońskich artystów i autor audycji radiowych. Występuje również na żywo w duecie Stefski & Hutch (Indie-rock).

Dwie pierwsze wokalistki związane z kolektywem to Julia Pietrucha oraz Agata Malcherek.

Koncept zespołu jest prosty: “jesteśmy kolektywem, a nasza muzyka to wypadkowa naszych pasji, doświadczeń, umiejętności i tego co wydaje nam się ciekawe we współczesnej muzyce popularnej”

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ