28 czerwca 2013 roku na sklepowe półki trafi trzecia część trylogii „Dowód Rzeczowy”. Na youtube pojawił się właśnie dokument video ukazujący kulisy prac Piha nad nowym albumem. Krążek „Dowód Rzeczowy Nr 3″ ukaże się nakładem wytwórni Step Records.

„Dowód Rzeczowy Nr 3″ to długo zapowiadany album Piha, którym raper zamyka trzyletnią sagę. W opinii osób z otoczenia muzyka, które miały okazję zapoznać się z materiałem przedpremierowo, jest to najlepsza część z cyklu „Dowód Rzeczowy”. Pih w znakomitej formie kończy zapoczątkowaną w 2010 roku trylogię.

„To nasze flagi na ośmiotysięczniku, stóp naszych ślady widziałeś na księżycu/ jest trochę bragga, ale większość o życiu…” te wersy z kontynuacji mega hitu „Śniadanie Mistrzów 2″ najlepiej oddają zawartość szóstego solowego albumu rapera. Urodzony w Białymstoku muzyk za pomocą mistrzowskich, przesiąkniętych metaforami tekstów po raz kolejny zdaje relację z otaczającej nas rzeczywistości. Oprócz tego Pih zdecydował się wziąć także na celownik polityków i celebrytów, którzy zostali przez rapera napiętnowani w bezlitosny sposób.

Za warstwę muzyczną płyty odpowiada multiinstrumentalista Marcin „Pawbeats” Pawłowski, Matheo, WhiteHouse, David Gutjar oraz Puzzel.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ