Krakowski raper Oxon wydaje oświadczenie w sprawie emisji 616. odcinka serialu “Szpital” na antenie TVN

Bezpośrednio uderza on w jego prywatny, jak i artystyczny wizerunek

Poniżej pełne oświadczenie reprezentanta ekipy Hipocentrum – Oxona:

Dnia 1.03.2017 r. na antenie TVN został wyemitowany 616. odcinek serialu paradokumentalnego “Szpital”, w którym to trzy nastolatki próbowały dostać się na zaplecze koncertu krakowskiego rapera Tomka, pseudonim “Okson”, którego wizerunek wyraźnie nawiązuje do komiksów (bluza, biżuteria). Jedna z dziewczyn złamała rękę, a druga została zgwałcona przez ekipę techniczną zespołu, co zostało wyraźnie zaznaczone przez lektora.

Liczba pojawiających się podobieństw pomiędzy mną a przedstawioną postacią wyklucza zbieg okoliczności, a wydźwięk odcinka godzi w moje dobro osobiste. Nikt z ekipy produkcyjnej nie kontaktował się ze mną, czy też z moim menedżerem celem zapytaniem o zgodę na użycie mojego wizerunku. Do momentu emisji odcinka nie wiedziałem, że będę zmuszony poradzić sobie z takim problemem, szczególnie w tak dużej skali.

W związku z zaistniałą sytuacją, czuję się zobowiązany, by wyraźnie zaznaczyć, że takie incydenty nigdy nie miały miejsca na naszych koncertach. Co więcej, chcę Was poinformować, że w dniu dzisiejszym wysłałem pismo do TVN z prośbą o usunięcie odcinka i stosowną rekompensatę za poniesione szkody.

O rozwoju sytuacji będę Was informował na bieżąco.

Odcinek 616 jest dostępny do obejrzenia na player.pl

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ