DistrictAREA upublicznia drugi singiel Ptaków Drapieżnych!

W serwisie YouTube pojawił się drugi klip duetu, obrazujący utwór „Marsz Bocianów”. Za teledysk odpowiada Madeinote.

Premiera projektu przewidziana jest na 25.03.2017. Album dostępny jest w sklepie districtarea.pl oraz na stronie www.hypearena.pl

Marsz Bocianów to drugi singiel z EP-ki „Ptaki Drapieżne”. Tytuł jest nawiązaniem do polineuropatii, która często dotyka alkoholików. W skrócie to brak witamin i uszkodzenie układu nerwowego. – Wiele razy można zauważyć ludzi, którzy idą wysoko podnosząc nogi. Oni mają niedowład kończyn, zarzucają nogą i to jest potocznie nazywane bocianim chodem – mówi Qba Galeria.

Tytułowy „Marsz Bocianów” jest marszem osoby, która choć z alkoholizmem walczy w grupie, to na polu walki idzie sama, pod prąd. – To ty jesteś za siebie odpowiedzialny, idziesz pod prąd. Kiedyś na terapii była kobieta, która ogłosiła rodzinie, że święta będą bez alkoholu. Nikt nie przyjechał. To jest właśnie ten marsz pod prąd, zostajesz sam i musisz walczyć – przekonuje Qba Galeria. Razem z Goldenem Złote Twarze stworzył projekt „Ptaki Drapieżne”

To projekt mocno artystyczny, przejawiający się w absolutnie nieoczywistych metaforach i niepowtarzalnych klimatycznych bitach. To album, który zmusi Cię do myślenia i wprowadzi w zupełnie inny wymiar odczuwania emocji. To podróż przez świat wyzwań z jakimi mierzy się człowiek.

Każdy z sześciu utworów to oddzielna historia pełna wielu nawiązań m.in. do twórczości Zdzisława Beksińskiego, walki z alkoholizmem czy Dakhmy (wieży milczenia), na której wyznawcy Zaratustry, zwłoki bliskich wystawiali na żer ptakom.

Ptaki Drapieżne to duet, w skład którego wchodzą lubelski raper Qba galeria oraz Golden Złote Twarze. Galeria to pierwotnie skład z lublina powstały w 2000 roku, który składał się z trzech osób. obecnie, po dużej przemianie życiowej i duchowej, pod ta nazwą ukrywa się Qba Galeria. Golden, to 1/2 duetu producenckiego złote twarze, który już raz podbił Polskę swoimi produkcjami. obecnie tworzy solowe produkcje oraz współpracuje z Galerią.

HIP-HOP PODZIEMIE #2: WYWIAD – QBA GALERIA

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ