Dzisiaj premiera EP-ki „Ptaki Drapieżne”.

Z tej okazji DistrictAREA oraz Galeria i Golden Złote Twarze upubliczniają teledysk do Ptaków Drapieżnych!

Album dostępny jest w sklepie www.districtarea.pl.

Jeśli choć trochę znasz twórczość Zdzisława Beksińskiego, to w tym utworze znajdziesz mnóstwo nawiązań do malarza. Jeśli nigdy wcześniej o nim nie słyszałeś, to po przesłuchaniu „IN HOC SIGNO VINCES” będziesz chciał.

„In hoc signo vinces” – „Pod tym znakiem zwyciężysz”, to inskrypcja z jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz tytuł jednego z utworów projektu „Ptaki Drapieżne” lubelskiego duetu Qba Galeria i Golden Złote Twarze. Artyści po raz kolejny zaskakują tematyką swoich utworów.

„In hoc signo vinces” jest pełen nawiązań do twórczości Beksińskiego. Teledysk do niego był kręcony w Sanoku, gdzie jest muzeum malarza z jego najcenniejszymi dziełami. Dodatkowo w utworze wykorzystano fragmenty Requiem Alfreda Shnittkego z końca lat 90tych. To była jedna z ulubionych arii operowych malarza. Cały utwór to muzyczna interpretacja dzieł Beksińskiego.

„Ptaki Drapieżne” to projekt mocno artystyczny, przejawiający się w absolutnie nieoczywistych metaforach i niepowtarzalnych klimatycznych bitach. To album, który zmusi Cię do myślenia i wprowadzi w zupełnie inny wymiar odczuwania emocji. To podróż przez świat wyzwań z jakimi mierzy się człowiek.

Każdy z sześciu utworów to oddzielna historia pełna wielu nawiązań m.in. do twórczości Zdzisława Beksińskiego, walki z alkoholizmem czy Dakhmy (wieży milczenia), na której wyznawcy Zaratustry, zwłoki bliskich wystawiali na żer ptakom.

Ptaki Drapieżne to duet, w skład którego wchodzą lubelski raper Qba Galeria oraz Golden Złote Twarze. Galeria to pierwotnie skład z Lublina powstały w 2000 roku, który składał się z trzech osób. obecnie, po dużej przemianie życiowej i duchowej, pod ta nazwą ukrywa się Qba Galeria. Golden, to 1/2 duetu producenckiego Złote Twarze, który już raz podbił Polskę swoimi produkcjami. Obecnie tworzy solowe produkcje oraz współpracuje z Galerią.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ