5676587

Ade z nowym teledyskiem!

26. sierpnia na kanałach VEVO swoją premierę miał teledysk do pierwszego singla AdE „Chodzę po niebie” (prod. Manifest).

W październiku nakładem wytwórni Fonografika ukaże się debiutancki album „Euforia Tune” warszawskiego rapera AdE. Patronat nad krążkiem objął portal Muzykoholicy.com. Do pierwszego singla z płyty „Chodzę po niebie” z gościnnym udziałem Deep Scarlett,  Adrian Kawa stworzył teledysk, który swoją prostotą i dynamiką dobrze wpisuje się w obecne trendy. Bardzo surowy, prosty obraz współgra z pozornie pozytywnym tekstem. Warstwą muzyczną zajął się Manifest. Klip kręcono na Śląsku i Warszawie.

AdE łączy hip-hop z różnymi stylami, przez co często określany jest mianem artysty alternatywnego, progresywnego. Charakteryzuje się szerokim zakresem i różnorodnością. Posiada też wyjątkowa dykcję i umiejętność szybkiego operowania słowem.

Debiutował scenicznie w 2005 roku (chociaż pierwsze teksty i utwory powstawały już od 2001 roku). Od tamtej pory zaliczył wiele support’ów oraz imprez często jako gwiazda wieczoru z zespołami Max Pro oraz OCB (których był współzałożycielem).

W 2008 w ekipie Max Pro zajął 3 miejsce w konkursie HaiHa 022, ustępując miejsca tylko Młodemu M i zwycięzcy imprezy. Do tej pory nawiązał współpracę m.in. z Jongmen’em, Młodym M, Theodorem, Rudym MRW i wieloma innymi. Współtworzył alternatywny zespół Mas Projekt, który łączył elementy sztuki i muzyki, w skład którego wchodził Manifest oraz wokalistka Deep Scarlett.

W 2011 powstał zespół OCB, którego AdE był również współzałożycielem. Zespół cechowały energiczne i bujające utwory, np. “Jestem Kotem”, Cenzura” czy “Instagram”.

W międzyczasie nagrywał solowy album “Perła Południa” wydany nakładem SWAGmusic i zaczynał grać koncerty razem z warszawskim raperem B.R.O i Manifestem. 2014 był czasem jego ep-ki “Co złego to nie ja”, na której znalazł się najbardziej znany utwór “Ile mieli dać”, “Słychać aplauz” oraz “Jest moc”, który później zapewnił raperowi udział w półfinale programu Must be The Music (2016).

Teledysk możecie sprawdzić na VEVO:  WEJDŹ!

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ