fot. mat. pras.

W ramach koncertu na plenerowej scenie w Ciechanowie 29 czerwca wystąpili ReTo, KęKę, Sokół, Quebonafide i zupełnie niespodziewanie Taco Hemingway! Występ ostatniego rapera był zaskoczeniem dla publiczności, gdyż nie było go w oficjalnym line-upie festiwalu. Koncert zorganizowany przez miasto przyciągnął ponad 10 tys. osób.

Występ słynnych raperów był największym tegorocznym muzycznym wydarzeniem w Ciechanowie. Uczestniczyli w nim fani z różnych części Polski. Quebonafide już drugi raz przyjął zaproszenie do rodzinnego miasta od prezydenta Ciechanowa. W ubiegłym roku wystąpił na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich. Zamkowe mury nie pomieściły wówczas całej publiczności, część osób oglądała występ na telebimie umieszczonym obok zamku. Wtedy miasto na 2019 rok zaczęło planować dużo większy koncert na otwartej przestrzeni na pobliskich błoniach zamkowych, licząc na udział także innych topowych artystów.

Dziękujemy Kubie Grabowskiemu za obecność, za to, że jest tak otwarty na swoje rodzinne miasto. Z pewnością fakt jego występu zachęcił do udziału w koncercie także pozostałych artystów. Było to niezwykłe wydarzenie, mieszkańcy i przyjezdni byli zachwyceni. A publiczność niemal oszalała, gdy pojawił się duet Taconafide, bo udział Taco Hemingwaya był niespodzianką. Niesamowita energia. Co warto podkreślić w mieście było spokojnie, nie mieliśmy incydentów, była to w pełni udana impreza. – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.