W ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego HIP-HOP Bakcyl vol. 2 (dofinansowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego i Stowarzyszenie EDUQ) na terenie województwa pomorskiego odbędzie się cykl 20 spotkań w szkołach i placówkach resocjalizacyjnych.

Spotkania z młodzieżą poprowadzi Przemysław Kaca – autor publikacji popularnonaukowej, pt. “Hip-Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” (wyd. Novae Res) oraz koordynator działań w ramach Hip-Hop Druga Szansa (fb: www.facebook.com/HIPhopDRUGAszansa).

Przemkowi towarzyszyć będą raperzy ze Słupska i okolic: EndRiu, StaChu, Ellov, Rupit, BaTyT i MajcheR. Młodzi wykonawcy prezentują swoją twórczość, natomiast autor ww. książki mówi o życiowych wartościach płynących z kultury Hip-Hop, roli Hip-Hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży oraz o prawach dziecka. Poruszany jest temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Jest to również zaproszenie młodzieży do współtworzenia kultury Hip-Hop: rap, breakdance, graffiti, DJing.

Warto zaznaczyć również, iż Hip-Hop, dzięki swojej autentyczności, skłonności do refleksji, spontaniczności i żywiołowości, staje się dla młodego pokolenia głosem buntu i protestu przeciwko zastanej rzeczywistości. Kultura Hip-Hop wyznacza własną hierarchię wartości, na szczycie której znajduje się wolność.

W trakcie spotkań aktywna młodzież otrzyma płyty rapera Palucha oraz gadżety zakupione w ramach projektu, natomiast do szkolnych bibliotek trafią książki Przemka.

Zapraszamy na stronę: www.facebook.com/HIPhopDRUGAszansa – podziel się swoją twórczością.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ