fot. @ciociaewaaa_foto

Brain Dead Familia prezentuje najnowszy album solowy Słonia pod tytułem „Redrum”! Czwarty album solowy oraz następca wydanego w 2018 roku „Mutylatora” ukaże się 11 grudnia 2020 roku.

Najnowszy materiał poznańskiego rapera, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – na płycie nie pojawiają się żadni dodatkowi goście (wyjątkiem są scratche DJ Flipa w dwóch numerach). W powstanie albumu zaangażowani byli Brainfreezer (udźwiękowienie, skity, realizacja wokali) oraz Kamil „Rasta” Baszak ze studia RAStool (realizacja wokali). Masteringiem zajął się Bartosz Napieralski (StudioC2/San Antonio Records) z którym Słoń wielokrotnie współpracował w przeszłości.

Tracklista:
01. Kosmiczne Przygody Generała Syfilisa
02. Czerwony Rum (scratch DJ Flip)
03. Wylinka
04. Amore Amore
05. Władza Absolutna
06. Clint Eastwood
07. Szepty, Krzyki
08. Konnichiwa (scratch DJ Flip)
09. Najgorszy Przyjaciel Człowieka
10. X
11. Na Celowniku
12. Złoń
13. Megatron
14. Głębiej
15. Wojna Totalna

Za projekt graficzny zdobiący front albumu odpowiedzialni są: grafik ukrywający się pod pseudonimem Slash97 oraz fotograf Adam Wilkoszarski. Grill wykonała Pracownia Złotnicza Andrzeja Wojciechowskiego przy współpracy z Michałem Kornoszem oraz wcześniej wspomnianym grafikiem.

Jak przyznaje poznański raper, praca nad albumem w czasach pandemii nie należała do najprostszych:

  • Nie ukrywam, że logistyka nagrywania płyty i kręcenia klipów w czasie pandemii była mocno zaburzona i kosztowała nas dużo stresu. Ze względu na to, że Chris Carson mieszka na co dzień w Belgii wszelkie nasze rozmowy na temat inspiracji, brzmienia odbywały się w 100% telefonicznie i w sumie ani razu się nie widzieliśmy na żywo podczas tego okresu„.

Pomimo wielu utrudnień, raper jest bardzo zadowolony z powstałego materiału

  • Carson wniósł BARDZO dużo świeżości do mojej twórczości swoim brzmieniem, obaj jaramy się w sumie zupełnie przeciwległymi biegunami muzyki, ponieważ ja siedzę bardziej w podziemiu, metalu i ogólnopojętej kulturze horroru natomiast Krystian ma potężną wiedzę na temat mainstream’owych trendów, brzmień i najnowszych patentów stosowanych zarówno w rapie jak i w muzyce pop„.

Fani rapera mogli poczuć się również lekko zakłopotani w kwestii tytułu płyty, jak sam tłumaczy:

  • Album oficjalnie się nazywa „Redrum” aczkolwiek sam używam roboczej nazwy „Czerwony Rum” – obie formy możemy uznać za poprawne aczkolwiek jak już wspomniałem oficjalną „sklepową” nazwą jest „Redrum”. Mam nadzieję, że to, co stworzyliśmy się wam spodoba :* HAVE FUN KIDS!„.

W sklepie Vulgarus.pl od dzisiaj można zamówić preorder. Do preorderowej wersji „Redrum” dodawany jest limitowany, gratisowy krążek z instrumentalami oraz gadżet-niespodzianka. Album w wersji „preorder” zostanie wydany w rozszerzonej wersji graficznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here