64535463

25. września w Knurowie odbędzie się charytatywny koncert na rzecz niepełnosprawnego Krystiana, chorującego na autyzm.

Chętnych do pomagania z całego serca zapraszamy! Zaangażuj się!

Zagrają:
– BONUS RPK/DJ CHORY (Ciemna Strefa)
– MIEJSKIE FASCYNACJE (Ciemna Strefa)
– DEDER & SANER (CrackHouse)
– LOPEZ (Słów Sekwencje)
– ERWU (NGL Projekt)
Imprezę poprowadzi: DJ CJ

Program dnia:
12:00 – 18:00: Treningi, pokazy, atrakcje, goście specjalni, auckje gadżetów sportowych
19:30: Rozpoczęcie Koncertów

Wydarzenie na facebooku: DOŁĄCZ!

“Ile byłbyś w stanie poświęcić by twe dziecko promieniało szczęściem? Czy istnieje coś ważniejszego od jego zdrowia i uśmiechu od ucha do ucha? Przecież zawsze powtarzasz, że dla jego dobra jesteś w stanie zerwać gwiazdkę z nieba… A co jeśli owa gwiazdka z nieba nie wystarcza? Gdy jedyną miarą powrotu do normalności okazują się być wypracowane w pocie czoła złotówki…

Krystian cierpi na autyzm. Żyje za szklaną szybą. Słyszy co mówisz, lecz nie zawsze odpowiada. Swój mały hermetyczny świat poukładał według ściśle określonych zasad. Wszystko ma swój niezmienny porządek. Do szkoły chodzi jedną dobrze znaną drogą. Idealnie zna każdy kolejny krok, a na najmniejszą zmianę planów reaguje zdenerwowaniem i krzykiem. Boi się nieznanego. Jego codziennym towarzyszem jest siedzący na ramieniu lęk.
Autyzm jest zaburzeniem na tle neurorozwojowym. Jest chorobą nieuleczalną. Trwa przez całe życie. By ograniczyć jego skutki należy prowadzić nieustającą rehabilitację psychologiczno-edukacyjną. A to niestety pociąga za sobą ogromne koszty finansowe.

Na początku każdy rodzic posiadający chore dziecko robi wszystko by pokryć mnożące się opłaty. Jednak wypłata jak i oszczędności topnieją z dnia na dzień, a terapii nie można przerwać, by nie zaprzepaścić wypracowanych z pocie czoła efektów. I przychodzi taki moment gdy zdrowie własnego dziecka zaczyna leżeć w rękach ludzi dobrej woli. Ludzi nieraz całkowicie obcych, lecz z ogromnym sercem do walki i pomocy.

Krystian mimo swej choroby ma szczęście. Mieszka w Knurowie. W naszym mieście – mieście wielu inicjatyw społecznych i ludzi głęboko wyczulonych na krzywdę i nieszczęście. Wystarczyła kilkuminutowa burza mózgów grupy przyjaciół by powstała niezwykła inicjatywa pomocy dla naszego małego bohatera.
Marzeniem rodziców jest pokrycie kosztów pobytu w klinice w Krakowie wycenianych na 1500 zł. Jednak znając spartańską społeczność jak i dobroć mieszkańców naszego miasta wierzymy, że jesteśmy w stanie uzbierać o wiele więcej.

Dlatego zachęcamy – przyjdźcie do Spartana 25 września. Możecie poćwiczyć, napić się aromatycznej kawy bądź spróbować świeżych, domowych smakołyków i co najważniejsze – przybić przysłowiową piątkę Krystianowi :)
Zabierzcie małżonków, rodziców, dzieci, przyjaciół. Obiecujemy, że zapewnimy wam dzień pełen niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Będzie wiele radości i wzruszeń bo wierzymy, że nawet najmniejsze dobro zawsze powraca.

PLAKAT:

534erdfg

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ