12”/h [Dwanaście cali na godzinę] to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce – cykliczne sety grane wyłącznie z winyli, transmitowane live w Internecie!

W każdy wtorek po godzinie 19:00 odwiedzać nas będą DJe, kolekcjonerzy, muzycy i fascynaci czarnych płyt. Ich sety nie tylko usłyszymy na żywo na antenie Czwórki, ale także zobaczymy na facebook.com/czworka. W naszym studiu zaprezentują się najlepsi polscy DJe, bez gatunkowych ograniczeń i szufladkowania.

We wrześniu zagrają:

Ola Teks
Didżejka, miłośniczka płyt winylowych, członkini kolektywu Move Move oraz inicjatorka cyklu Move Mózg. Jej znakiem firmowym jest muzyczny eklektyzm. Potrafi z sukcesem łączyć delikatniejsze brzemienia house’u z mrocznym, potężnym techno. Nie stroni od melodii i analogowych brzmień, a także pociętych wokali i intrygujących dźwięków. Jej głównym celem jest uszczęśliwianie ludzi poprzez muzykę i porywanie do tańca.

DJ Szum
Jeden z najbardziej doświadczonych warszawskich DJ-ów.  Założyciel kolektywu Radical Dancefloor Killers (RDKillers). Grał m.in. w projektach Primitivo, Dysmorfofobia, Bauagan oraz Weiss. Performer i kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, spiritus movens niezależnych wytwórni: RDKillers Records, Saturator Label, Zgniłe Mięso Rekords, organizator festiwalu ‘Weź To Wyłącz’, producent muzyczny Pink Bazooka.

Truant
Warszawski producent i DJ rozpoczynał swoją karierę w 2004 roku w legendarnym, nieistniejącym już, stołecznym klubie Paragraf 51. Obecnie jest rezydentem klubów Smolna i Luzztro. Występował m.in. u boku takich artystów jak Chris Liebing, Adam Port,  Dusky, M.A.N.D.Y., Robert Babicz, Loco Dice, Vitalic i Brodinski. Zwycięzca polskiej edycji Burn Residency.

JEALO (Wojtek Jarosiński)
Audiofil-realista. Był związany z formacją Niewinni Czarodzieje/Innocent Sorcerers od początku jej istnienia. Tworzył kolektyw Fuzion związany z dawnym Jazz Radiem oraz przez trzy lata pracował w warszawskich sklepach płytowych Recorheadshop iSide One. Trudno jednoznacznie zdefiniowac jego styl – podczas  setów Jealo można usłyszeć proto-house, afro-tech, detroit, rare grooves, jazz, classic & nu disco, a także boogie i soul.

Last Robots
Warszawski duet didżejsko-producencki, tworzony przez znanego z anteny Czwórki Berta oraz iRobot’a. W ich setach można usłyszeć house, szczególnie w jego disco wcieleniu. Last Robots nie stronią od klasycznych brzmień Chicago i acid. Na swoim koncie mają występy na większości polskich festiwali. W audycji zagrają specjalny halloweenowy set.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ