QCYK – nikomu nieznany gracz wchodzi do polskiej rap gry.

Nikomu nieznany gracz dosiada się do stołu polskiej sceny Hip-Hop, w której podobno wszystkie karty są już rozdane. Jednak w każdej grze, co jakiś czas następuje przetasowanie kart, nowe rozdanie. Czy wykorzysta tą szansę? Jakie karty skrywa? Czy blefuje, czy ma silną rękę? Tego dowiemy się już niebawem.

Dzisiaj zapraszamy do odsłuchania jego pierwszego opublikowanego utworu. Odważny singiel jest zapowiedzią jego debiutanckiej płyty, której premiera planowana jest na koniec 2018 roku. “Niemy Głos” to pierwsze publiczne słowo w jego twórczości. Pierwsza wersja tekstu powstała jeszcze w roku 1996, kiedy tworzył nieistniejący już skład o nazwie QSHA. Tekst przeleżał w szufladzie ponad 20 lat i w odświeżonej wersji wypłynął w grudniu 2017 roku. Ponadczasowy temat, który wzbudzał emocje dwadzieścia lat temu, nadal nie przestaje ich wzbudzać.

Utwór to pewnego rodzaju manifest w formie rozmowy nienarodzonego dziecka z matką, w której obnaża bezsens argumentów używanych w publicznej debacie, wyraża pełne zrozumienie złożoności problemu oraz dostrzega dylemat, z jakim musi zmierzyć się jego matka. Zamknięty w jej ciele, pozbawiony prawa głosu, niczym zbrodniarz oczekuje na wyrok. Jego jedyną nadzieją jest wiara w dobro, które tkwi w każdej matce i próba wysłania impulsu, który to dobro rozbudzi i pozwoli mu się zapisać na kartach historii.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ